Resmin Kenarlarını Oval Kesmek

Photoshop Dersleri - Resmin Kenarlarını Oval Kesmek ...

gokhanaralik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gokhanaralik

Webmaster / İstanbul

Alt 01-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Elimde elimde bir resim var ve 4 köşesinide oval yapmak istiyorum. "Marquee Tool" Feather ayarlarını yaparak resmi belirliyorum ve "Select Inverse" seceği ile dışarda kalan alanları siliyorum ma asıl resimde siliniyor. Örnek resmi aşağıda veriyorum. Ama aşağıdaki resmin 2 kenarı oval yapılmış ben 4 kenarı yapmak istiyorum. Şimdiden Yardımlarınız için tşkler.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 01-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Rounded Restangle Tool (U) kullanın

Bu mesajdan alıntı yap
Holysin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Holysin

Hiç Biri / Balıkesir

Alt 01-02-2009 #3
Kasta nin söyledigi gibi Shape menüsünden

Rounded Restangle Tool seç ve istedigin gibi bir kare ciz ve mause sag tuş ile açılan panelde make selection tıkla CtrL+I yaparak invert edip Dell tuşuna bas
ve iki köşe oval olsun istiyorsan Direct selection tool ile shape ni istedigin gibi düzelt aynı uygulama ile istedigin işleme ulaşmış olursun
Bu mesajdan alıntı yap
GrafiKaiser isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GrafiKaiser

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 01-02-2009 #4
Merhaba arkadaşlar. Elimde elimde bir resim var ve 4 köşesinide oval yapmak istiyorum. "Marquee Tool" Feather ayarlarını yaparak resmi belirliyorum ve "Select Inverse" seceği ile dışarda kalan alanları siliyorum ma asıl resimde siliniyor. Örnek resmi aşağıda veriyorum. Ama aşağıdaki resmin 2 kenarı oval yapılmış ben 4 kenarı yapmak istiyorum. Şimdiden Yardımlarınız için tşkler.

Yukarda yazılan şekilde de yapabileceğin gibi senin denediğin şekilde de yapabilirsin. Tek fark feather yerine smooth vermek zorundasın. Feather seçmiş olduğun alanın içini yumuşatırken smooth seçim alanın kenarlarını dediğin gibi oval yapar(yumuşatır) smooth değerini 2 px werdikten sonra inverse selection dierek seçimi ters çeviriosun ve sonra da delete dedin mi tamamdır Resmin Kenarlarını Oval Kesmek
Bu mesajdan alıntı yap

gokhanaralik

Webmaster / İstanbul

Alt 01-02-2009 #5
Kasta nin söyledigi gibi Shape menüsünden

Rounded Restangle Tool seç ve istedigin gibi bir kare ciz ve mause sag tuş ile açılan panelde make selection tıkla CtrL+I yaparak invert edip Dell tuşuna bas
ve iki köşe oval olsun istiyorsan Direct selection tool ile shape ni istedigin gibi düzelt aynı uygulama ile istedigin işleme ulaşmış olursun
invert dediğin olayını yapamadım arkadaşım. daha ayrıntılı anlatabilirmisin.
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 01-02-2009 #6
1. Çalışma alanımıza İstediğim resim getirebiliyorum... Daha sonra resimdeki gösterdiği ayarlarla Rounded Restangle Tool alıyorum...

2. Resimdeki gösterdiği gibi obje çiziyorum. Çizdiktan sonra maus üzerine sağ click yaptığımız zaman çıkan menü den Make Selection Seçiyorum... Böyle de obje seçili hale gelior
Resimdeki gibi yeni layer açıyorum istediğim renk tonu ile dolgu rengi veriyorum

3. Daha sonra getirdiğim resim üzerine gözü açıyorum (resim çalışma alanıma görebilmek için) . Layer paletinde resim layer üzerine maus üzerine sağ tuş yaptığım zaman çıkan menüde Createe Clippng Mask seçiyorum

4. İşte bu kadar
Bu mesajdan alıntı yap

gokhanaralik

Webmaster / İstanbul

Alt 01-02-2009 #7
Teşekkürlerimi sunarım...
Bu mesajdan alıntı yap
Holysin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Holysin

Hiç Biri / Balıkesir

Alt 01-02-2009 #8
yanlış Kısa yollu söylemişim CtrL+Shift+I yada Select>Inverse Invert renkleri tersine cevirmek Resmin Kenarlarını Oval Kesmek
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
kenarlarini, kesmek, oval, resim kenar oval kesmek, resmin