resmin köşelerini yok etme ?

InDesign - resmin köşelerini yok etme ? ...

aday_adayı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aday_adayı

Öğrenci (Diğer) / Trabzon

Alt 28-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

günaydın arkadaşlar. indesign'e yeni başladım. küçük de olsa birkaç şey yapmaya çalışıyorum. bir yerde takıldım uğraştım ama yapamadım. birde size sormak istedim.
bilgisyara format attım henüz indesign yükleme imkanım olmadı o yüzden bir kaç resim üzerinden anlatmaya çalışacağım.

aşağıdaki resimin (dünya ve ona bağlantılı kablo) orjinalinde arka plandaki beyaz renkler dergide görünmüyor ve dergideki yazılar o resimle iç içe geçmiş. bende bunu yapmaya çalışıyorum fakat o resimdeki beyazlıkları atamıyorum. resimi yazının içine eklediğimde resim dikdörtgen gibi görünüyor ve yazı resimin tam köşesinden kesiliyor. yazı resimdeki gibi iç kısma kadar girmiyor.

yine aynı mevzuyu ise yuvarlak bir logoda uygulamak istiyorum. logodaki sadece o yuvarlak kısımı yazının içine yerleştirmek istiyorum. Photoshop da arka plandaki beyazlıları siliyorum .gif olarak kayıt ediyorum. beyazlıklar görünmüyor ama indesign'e resmi aldığım zaman yine eski köşeli haline dönüyor.
bu sorunları nasıl halledebilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

istanbulllu21 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

istanbulllu21(31)

Webmaster / İstanbul

Alt 28-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadasım photoshopta arka planı sıl ve save as kısmından png uzantılı kayıt yap bu ssayede resmın arkası transparan yanı renksız olcak ve ındesıgnde yazı metınlerının uzerıne resım sekıllendırmek şu sekılde olur :

yazı alanını ve png yaptıgın resmı sec ardından window menusunden text warp ıle yazı resmın kose hatlarına gore sekıl kazanır
Bu mesajdan alıntı yap
exx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

exx(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-02-2010 #3
Söylediklerinizden anladığım Grafikle ilgili konularda çok yenisiniz.

Fotoğrafta ki arka plan zeminin gözükmesini istemiyorsanız. öncelikle fotoğrafı dekupe yapmanız gerekiyor...

Yülediğiniz fotoğrafta görünen dünya fotoğrafı da önce dekupe yapılmış sonrada yazılar akıtılmış...

Beyaz zeminli dünya fotoğrafını da önce dekupe yapmalısınız..:smile:
Bu mesajdan alıntı yap
aday_adayı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aday_adayı

Öğrenci (Diğer) / Trabzon

Alt 02-03-2010 #4
arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ediyorum. bir dosyada toki logosunu buldum. 1 numaralı dosyada daha önceden başka birisinin yapmış olduğu ve benimde yapmaya çalıştığım. 2 numaralı ise benim yaptığım. benim yaptıklarımın alt kısmında nedense büyük bir boşluk oluşuyor. 1 numaralı resimde kenarların hepsi eşit büyüklükte. acaba nerede yanlış yapıyorum.

Bu mesajdan alıntı yap