Resmin Üzerine Koordinatlar İle Yazı Yazma?

Web Tasarımı - Resmin Üzerine Koordinatlar İle Yazı Yazma? ...

Salieri's isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Salieri's

Grafiker

Alt 02-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,

Böyle bir resim hazırladım ve karenin içine tanıtım yazısı yazmak istiyorum. Yazının geleceği koordinatları vererek böyle birşey yapılabilir mi? Yapılırsa nasıl yapılır?

yardımlarınızı bekliyorum:rofl:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 02-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Resmi Photoshopda açıp Text toll ile istediginiz yerden başlayıp yazınızı yazın...ya da cetveller(Ctrl+R) ile istediginiz alanları oluşturun ve ordan yazmaya başlayın.

Ya da herhangi bir edötörde, örneğin; Dremweaverde açıp koordinatlara istenilen değerli girin.
Daha bir çok basit yöntem...

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

Salieri's

Grafiker

Alt 02-02-2009 #3
Yazı değiştirileceği zaman her seferinde PSD editlemek zor olur, html'yi not defteri ile açıp değiştirilebilir olsun istiyorum yani.

Dreamweaver ile nasıl oluyor mesela? Biraz daha ayrıntılı anlatır mısınız? Resmin Üzerine Koordinatlar İle Yazı Yazma?
Bu mesajdan alıntı yap

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 02-02-2009 #4
Properties panelinde x-y koordinatlarından eklemiş oldugunuz şeyin koordinatlarını değiştirebilirsiniz.
Bence; madem her defasında uğraşmak istemiyorsunuz, siz bu işlem için FİREWORKS' u kullanın.
Jpeg dosyanız üzerinde istediginiz değişiklikleri yapıp, belirlediginiz koordinatlar üzerinde yazınızın bulundugu konumu değiştirebilirsiniz.

Resmin Üzerine Koordinatlar İle Yazı Yazma?Resmin Üzerine Koordinatlar İle Yazı Yazma?

Ayrıca ok işaretiyle göstermiş oldugum yerler cetvel, onlarda koordinatları düzgün belirlemenize yardımcı olabilir.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

Salieri's

Grafiker

Alt 02-02-2009 #5
Çok teşekkür ederim, Fireworks ile deneyeceğim Resmin Üzerine Koordinatlar İle Yazı Yazma?
Bu mesajdan alıntı yap

Salieri's

Grafiker

Alt 02-02-2009 #6
Bu programın photoshop'tan farkı nedir? Yazıyı üstüne yazdım ve html ile çıkardığımda yine yazı resmin üzerinde çıkıyor, ayrı text olarak çıkmıyor yani.

Koordinatları aldım diyelim, yazıyı nasıl ekleyeceğim?
Bu mesajdan alıntı yap

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 02-02-2009 #7
Bu programın photoshop'tan farkı nedir? Yazıyı üstüne yazdım ve html ile çıkardığımda yine yazı resmin üzerinde çıkıyor, ayrı text olarak çıkmıyor yani.

Koordinatları aldım diyelim, yazıyı nasıl ekleyeceğim?
Fireworks de bir web sayfasını tamamen grafik tabanlı hazırlayabileceğiniz gibi, tek başına küçük bannerlar, hareketli resimler de yapabilirsiniz.
Hem düzenleme için hem web için kullanılyor olması, örneğin html kodlarınızı photoshopda ekleyemezken, bu programda eklebiliyorsunuz.

Resmi açıyorsunuz Text tol ile resmin üzerine tıkalyıp yazınızı yazabiliyorsunuz, isterseniz koordianatlarını yukarıdaki gösterdigim resimdeki gibi ayarlayabiliyorsunuz...Yazınızı yapıp kaydedin, daha sonra html kodlarını ekleyin.

Fireworks' de web araçları

Bu mesajdan alıntı yap
y-Lcin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

y-Lcin

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 02-02-2009 #8
askadas Sanırım yaptıgı SabLonun uzerıne Dream'da yazı yazmak İstiOr ? eger Sorunun buysa yardımCı olabıLırım ?
Bu mesajdan alıntı yap
done isimli Üye şimdilik offline konumundadır

done

Webmaster / Kayseri

Alt 04-02-2009 #9
Arkadaşım en iyi çözüm ilk arkadaşımızın yazdığı photoshop çözümü çünkü farklı çözünürlüklerde koordinatlarda kayma olacağı için iyi sonuç alamayabilirsin.Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
genclik19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

genclik19

Webmaster / Çorum

Alt 07-03-2009 #10
Arkadaşım en iyi çözüm ilk arkadaşımızın yazdığı photoshop çözümü çünkü farklı çözünürlüklerde koordinatlarda kayma olacağı için iyi sonuç alamayabilirsin.Kolay gelsin.
Bunu bir websitede kullanıcak dolayısı ile photoshop'da hazırlamak en iyi değil en basit çözüm yazıyo ps'da üstüne ekleyince resim olarak kaydedicek peki o yazıyı arama motorları nasıl kopyalıycak ? sitenin gelişimi için arama motorlarının ne kadar önemli olduğunu bilmelisiniz dolayısı ile en iyi çözüm 'y-Lcin'ın dediği gibi html editörleri...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
ile, koordinatlar, resmin, uzerine, yazi, yazma