Resolution Bilgi

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Resolution Bilgi ...

Resolution Bilgi
BrkCnErnc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BrkCnErnc

Grafiker / İstanbul

Resolution Bilgi

Alt 21-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar :smile:

Photoshopta 50x70 boyutunda bir afiş çalışması yapacağım afiş baskıya gidecek fakat resolution değerini kaç olarak ayarlıyacağımı bilmiyorum..araştırma yaptım ama hiç birşey anlayamadım baskıda güzel görünmesi için 72 değeri yeterlimi yeterli değilse kaç yapmalıyım ? yardımcı olursanız sevinirim..şimdiden teşekkürler :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dioxyd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dioxyd

Grafiker / Muğla

Alt 23-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
50x70 afiş çalışacakmışsınız. baskıyı nerede ve hangi kağıda alacağınız önemli resolution değeri için. 72 daha ufak boyutta baskılarda iyi sonuç verir. ben genellikle afiş çalışacağımda şayet kağıt 50 cm ve üzeri ise 150 dpi veya içerisinde bulunacak görsele göre 200 dpi değere kadar çıkıyorum. tabi bilgisayarın kaldırdığı durumlarda 300 resolution değerini tek geçerim Resolution Bilgi ama başta da dediğim gibi baskı alınacak yere, makineye, kağıda ve içerdiği görsele göre değişir. deneme - yanılma ve tecrübe etme yöntemi en doğru yöntemdir diyebilirim. İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
vahdetipek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vahdetipek(35)

Grafiker / Konya

Alt 23-02-2011 #3
eğer ofset baskı yapılacaksa 300 dpi vermenizi öneririm. dijital baskı olacaksa 72 yeterli
Bu mesajdan alıntı yap
BrkCnErnc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BrkCnErnc

Grafiker / İstanbul

Alt 24-02-2011 #4
Baskı dijital olucak..yardımlarınız için teşekkürler Resolution Bilgi
Bu mesajdan alıntı yap
enreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enreklam

Grafiker / Kocaeli

Alt 02-03-2011 #5
değeri verdikten sonra ctrl+alt+0 yaparsan ekranda nasıl görüyorsan baskı öyle çıkar, kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
hamit_kurklu58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-03-2011 #6
Görseller afiş içinde büyük ise dijitalde 250dpı ve üzeri tavsiye ederim. yazı ağırlıklı ise pc konfigirasyonuna bağlı olarak 150dpı tavsiye ederim pc in iyi ise 300dpı çalışman en mantıklısı. kolay gele
Bu mesajdan alıntı yap