Retina ekran

Macintosh - Retina ekran ...

Retina ekran
purplelizard isimli Üye şimdilik offline konumundadır

purplelizard

Grafiker / Manisa

Retina ekran

Alt 02-12-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar mac'imi yenilemeyi düşünüyorum ama kafama takılan bir soru var. Bulamadım sağlıklı bir cevap. Malum maclerin ekrangoruntu kalitesi çıktı rengine cok yakın renkler veriyor. Retina ekranlı bir mac alsam çıktı renginde bir sorunla karşılaşır mıyım? Renkler retinada daha canlı görünecekse çıktı renginde ekrandaki renkleri alamam gibi geliyor. Retina kullanan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

LuNaTiC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LuNaTiC(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-06-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ben iki gundur 5k retina ekranli imac kullaniyorum. Renkler oyle parlak degil hatta gercege daha yakin. Retina olmasi parlak olmasi anlamina gelmiyor yani.
Bu mesajdan alıntı yap
dgnszgn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dgnszgn

Grafiker / İstanbul

Alt 10-12-2016 #3
Arkadaşlar mac'imi yenilemeyi düşünüyorum ama kafama takılan bir soru var. Bulamadım sağlıklı bir cevap. Malum maclerin ekrangoruntu kalitesi çıktı rengine cok yakın renkler veriyor. Retina ekranlı bir mac alsam çıktı renginde bir sorunla karşılaşır mıyım? Renkler retinada daha canlı görünecekse çıktı renginde ekrandaki renkleri alamam gibi geliyor. Retina kullanan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler.
Retina ekran sadece ekrandaki pixel yoğunluğunu düşürür bu sizin görüntüdeki renkleri parlak veya mat görüntünüzü değiştirmez.
Yani eski tip bir G4 te ne goruyorsanız retina ekrandada görüntü o olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap