RGB çıktısı almak?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - RGB çıktısı almak? Sponsorlu Bağlantılar İlüstratörde çizdiğim ilüstrasyonumu RGB olarak kaydetmek istiyorum. illustrator CS3 kullanıyorum, yardımınız için şimdiden teşekkürler......

RGB çıktısı almak?
fairtail79 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fairtail79

Karikatürist / İstanbul

RGB çıktısı almak?

Alt 09-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İlüstratörde çizdiğim ilüstrasyonumu RGB olarak kaydetmek istiyorum.
illustrator CS3 kullanıyorum, yardımınız için şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

fairtail79

Karikatürist / İstanbul

Alt 09-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Acil bilgi lazım, teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 09-04-2010 #3
yeni bir döküman açın, açarken gelen ekranda aşağıda advanced sekmesini açın ordan rgb yi seçin döküman rgb olucak. sonra önceki işi copy paste yapabilirsiniz. Bu işlem sırasında renkleri çevirmek isteyip istemediğinizi soracaktır evet dersiniz

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

fairtail79

Karikatürist / İstanbul

Alt 09-04-2010 #4
yeni bir döküman açın, açarken gelen ekranda aşağıda advanced sekmesini açın ordan rgb yi seçin döküman rgb olucak. sonra önceki işi copy paste yapabilirsiniz. Bu işlem sırasında renkleri çevirmek isteyip istemediğinizi soracaktır evet dersiniz
Yeni rgb dosyasını oluşturdum ama jpg dosyasını yeni dosya içine sürüklerken bir uyarı gelmedi.ve rgb uzantılı kayıt edemiyorum...
copy paste tan kastınız boş rgb sayfası içine çizimimi sürüklemekmidir?....

Yardım edebilecek başka arkadaş varsa sevinirim...
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 09-04-2010 #5
Aşağıda yazdıklarım CS4 içindir. CS3'te tam olarak aynı mıydı hatırlamıyorum. Ama denemenizde yarar var..

Çalışmanızı RGB renk moduna çevirmek için File > Document Color Mode > RGB Color seçeneğini kullanabilirsiniz

Veya muhtemelen çalışmanızı RGB modda kullanabilmek için AI formatından farklı bir formatta kaydetmeniz gerekecektir. Bu durumda JPG olarak kaydederken, JPEG Options penceresinde Color Model olarak RGB'yi seçerek kaydetmeniz yeterlidir.

Umarım faydalı olur. Kolaylıklar diliyorum.

Ayrıca flood yapmamak için mesajınıza eklemeler yapmak istediğinizde lütfen Düzelt butonunu kullanınız.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 09-04-2010 #6
resimleriniz embed değilse bunları PS de açıp rgb ye çevirebilirsiniz, embed ise, benim cs2 ye kadar tüm modellerde bahsettiğim yol işe yarar daha alt modelleri kullanmadığım için onlar hakkında yorum yapmıyorum. rgb bir döküman açtıysanız oraya taşıdığınız ya da orda çizdiğiniz her vektör ve embed resim rgb olur. ( uyarı versin ya da vermesin... ) Ancak link resimleri dediğim gibi ps de açıp RGB ye çevirmeniz gerekir...

kolay gelsin.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap