Rgb Sorunu

InDesign - Rgb Sorunu ...

Rgb Sorunu
coreldeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Rgb Sorunu

Alt 13-04-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İndesign de 2 sayfalık bi çalışma yaptım kullandığım tüm görseller cmyk ama pdf ye çevirip yollayınca matbaa rgb geldiğiniz söylüyor pdf ye çevirirken bi ayarınız bozuk diyo ben aradım bulamadım ne olmuş olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

zorbayy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zorbayy

Grafiker / İstanbul

Alt 13-04-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
renklerde rgb kalmış olabilir mi? Select all unused ve Add unnamed colours işlemlerini mutlaka yap.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 13-04-2012 #3
Hangi formatta çalıştıysanız misal İndesign olarak ID yollayın efenim. Matbaacınız onun yönlendirmesi veya elindeki programla değil, sizin elinizdeki malzemeye göre çalışmak durumunda. Yapamıyorsa çalıştığınız programı başka matbaacılara iletin.

Id çalışmayı PDF yapmak, Illustrator çalışmasını Eps yapmak, çalışmayı corel e aktarmak.....Bu ne yahu günlerdir...
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 13-04-2012 #4
Hangi formatta çalıştıysanız misal İndesign olarak ID yollayın efenim. Matbaacınız onun yönlendirmesi veya elindeki programla değil, sizin elinizdeki malzemeye göre çalışmak durumunda. Yapamıyorsa çalıştığınız programı başka matbaacılara iletin.

Id çalışmayı PDF yapmak, Illustrator çalışmasını Eps yapmak, çalışmayı corel e aktarmak.....Bu ne yahu günlerdir...
Kesin corel kullanıyordur matbaacı aman Grafink duymasın.... :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 13-04-2012 #5

Hakverirsiniz ki her an çalışmaları elden teslim etme şansımız olmayabiliyor.
Bir katalogda misal Indesign dosyası 1,5 GB tutarken (ancak DVD, yada disk ortamında teslimat mümkün) PDF yaptığımızda 20-30 MB boyutlara kadar inebiliyor. Hal böyleyken internet üzerinden mail yoluyla çok daha hızlı dosya ulaştırma işlemini yapabiliyoruz.
Herkesin matbaası iki sokak ötede yada el altında olamayabiliyor.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 13-04-2012 #6
Kesin corel kullanıyordur matbaacı aman Grafink duymasın.... :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Aynı konudan bende muzdaripim. Rgb Sorunu

Hakverirsiniz ki her an çalışmaları elden teslim etme şansımız olmayabiliyor.
Bir katalogda misal Indesign dosyası 1,5 GB tutarken (ancak DVD, yada disk ortamında teslimat mümkün) PDF yaptığımızda 20-30 MB boyutlara kadar inebiliyor. Hal böyleyken internet üzerinden mail yoluyla çok daha hızlı dosya ulaştırma işlemini yapabiliyoruz.
Herkesin matbaası iki sokak ötede yada el altında olamayabiliyor.
PDF yapmak alternatif tabi. İşi garantiye almak için ama 1.5 GB lik işin 20 -30 MB ye düştüğü ben henüz göremedim. (Gerçekten)

Fakat artık program neyse o formatta yollamak ve onay mailini beklemek en mantıklısı. O da olmuyorsa :

* Her an çalışmaları elden teslim etme şansımız olmuyor fakat şehir içi ve dışı motorlu kuryeler bulunmakta.
* En basitinden wetransfer.com ile 2. GB a kadar dosya aktarımı olabiliyor.
* Matbaa da çalışan arkadaşlar zaten işleri teslim almaya gelebiliyorlar.
* Şehir dışındaysa tahmini karasal kargo ile 24 saati bulmadan kargo teslim ediliyor.
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 21-05-2012 #7
İndesign de 2 sayfalık bi çalışma yaptım kullandığım tüm görseller cmyk ama pdf ye çevirip yollayınca matbaa rgb geldiğiniz söylüyor pdf ye çevirirken bi ayarınız bozuk diyo ben aradım bulamadım ne olmuş olabilir.
Gelen PDF'yi muhtemelen illustratöre çekiyorlardır ve ordada sayfa renk modu RGB'dir.
Bu mesajdan alıntı yap
fareliadam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fareliadam

Grafiker / İstanbul

Alt 21-05-2012 #8
PDF yapmak alternatif tabi. İşi garantiye almak için ama 1.5 GB lik işin 20 -30 MB ye düştüğü ben henüz göremedim. (Gerçekten)
sıkıştırılmamış tifflerle çalıştığından olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap