rka plan temizleme ve kenar yumuşatma nasıl yapılır?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - rka plan temizleme ve kenar yumuşatma nasıl yapılır? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar elimde bir resim var bir sürü lale. Ben arasından bir laleyi kesip kullanmak istiyorum. Kesiyorum ama kesildiği çok belli. Doğal durmuyor. Kenarları tırtıklı tırtıklı oluyor falan. Bunun ...

hilmicekic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hilmicekic

Eğitimci / Van

Alt 26-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar elimde bir resim var bir sürü lale. Ben arasından bir laleyi kesip kullanmak istiyorum. Kesiyorum ama kesildiği çok belli. Doğal durmuyor. Kenarları tırtıklı tırtıklı oluyor falan.
Bunun içinen uygun kesim aracı hangisidir. Kenarlarındaki tırtıkları nasıl yokedeceğim. Kenarlarını nasıl yumuşatacağım. Bana bunu bir arkadaşımız ayrıntılı olarak anlatabilir mi? Ne yapılması gerekiyorsa. Okul için bir dergi hazırlıyoruz ve bu özellik çok lazım oluyor
şimdiden teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 26-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu linki inceleyin takıldığınız bir şey olursa yardımcı oluruz.

Photoshop Dersleri: Pen Tool ile Arkaplanı Temizleme {Dekupe}
Bu mesajdan alıntı yap
Rıdvan KAYAHAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rıdvan KAYAHAN

Grafiker / Manisa

Alt 27-03-2009 #3
Size bu konuda bi altarnetif daha sunmak isterim.
Oldukça iddaalı bir alternatif hemde.
Photosop üzerine eklenen ve Photo sop ile çalışan(sonradan kurulumu yapılıp) Bir plugin(program) var.
İsmi nemirka plan temizleme ve kenar yumuşatma nasıl yapılır?
extenses mask pro(su anda üçüncü sürümü mevcut).
Kesim konusunda bende dünyada bir öncü vede oldukça iddaalı.Dünya çağında tüm profesyonel kesimler bununla yapılıo
eğer detaylı anlatım ve bilgi isterse pluginin linkinide tabe benimle irtibata geçersen seve seve yardımcı olurum kardeşim.
Aşağıya mail adresiimi weriyorum.Forum kuralları gereği reklama girmesin die mail uzantısını bölerek yazıyorum. Sen anla artıkrka plan temizleme ve kenar yumuşatma nasıl yapılır?
rdvn_45et h_o_t_m_a_i_l_.;_c_o_m
Bu mesajdan alıntı yap