RoHaN'ın Objektifine takılanlar

Fotoğrafçılık - RoHaN'ın Objektifine takılanlar ...

RoHaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

RoHaN

Grafiker / Siirt

Alt 22-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Matbaacılık- Grafik derken bu yıl da fotoğrafa merak sardık. Çevremdeki abilerin iştahlı anlatmaları ve benimde gazetecilikten kalma fotoğrafçılığımla birlikte Eylül Aydında Ahlat'ta yapılan Seminerde Milliyet Gazetesi Foto Muhabirinin yaptığı showdan sonra bir sevdadır aldı beni. Çevremde kim varsa mutlaka fotoğraf makinesini alıp kullanmışımdır. Çok yakında çok pahalı ve güzel bir makine alacağım ama bu bir-iki yıl içinde çektiğim fotoları sizlerle paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A3(42)

Alt 23-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
en kısa sürede yeni makinene kavuşmanı dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap

RoHaN

Grafiker / Siirt

Alt 03-02-2008 #3
27.01.2008

Siirtliler-Board Yardım ekibi,
Şirvan / Boylu-Kumlu-Yelken Köyü'ne yaptığı yardım sırasında makinelerimize yansıyan görüntüler:

Köyde Çocuk Olmak
Siirt İli Şirvan İlçesi Boylu Köyü Muhtarının Çocukları...

Çocuk o kadar hüzünlü bakıyordu ki, içim burkuldu. paylaşmak istedim.

Çocuklar üzülmesin.. RoHaN'ın Objektifine takılanlar
Bu mesajdan alıntı yap
N/A3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A3(42)

Alt 03-02-2008 #4
yeni fotoğraflarınız güzel, sadece atlı çalışmanızda efekte gerek yokmuş gibi.
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-02-2008 #5
Her firsati degerlendirip, basmisin deklansöre, benim de bir makinam olsa ne varsa çekicem, hala karar veremedim hangi fotocamerayi alacagima... :$
Bu mesajdan alıntı yap
mavitayfa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mavitayfa

Grafiker / Tekirdağ

Alt 04-02-2008 #6
güzel fotoğraflar özellikle son fotoğraf ; pencere önündeki çocuklarRoHaN'ın Objektifine takılanlar
tebrikler...
Bu mesajdan alıntı yap

RoHaN

Grafiker / Siirt

Alt 19-10-2009 #7
yaklaşık 20 gündür Nikon D80 geziyorum. Bir bayram hediye olarak gelen bu makine ile çekmediğimiz fotoğraf kalmadı. Hala istediğim kareleri çekemiyorum ama, şunu belirtmeliyim ki, en son kalite bir fotoğraf makinesi sahibi bile olsak, mutlaka kullanma kılavuzunu okumalıyız. Yarın akşam Siirt'te başlayacak olan 6 haftalık fotoğrafçılık kursundan sonra çekeceğim fotoğrafları sizlerle paylaşmayı umuyorum.

daha iyi bir makineye kavuşmam için dua eden ve duaları kabul olan herkese teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
zift isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zift

Hiç Biri / Balıkesir

Alt 10-11-2009 #8
RoHaN 'ın son mesajına itafen;

günümüzde fotoğraf çekmek terimi nekadar eskiye bağlı kalmayada çalışsada artık belli başlı noktalarda "fotoğraf yapmak" olarak anılması uygun gibi geliyor bana. Neden böyle yazdım açıklıyorum hemen:

- Fotoğrafı doğru çekebilmek elbette önemlidir, enstantene, diyafram ayarları, asa, kompozisyon oluşturma vb başlıklar bilinmelidir fakat dijital çağa hızlı bir adım attığımız için bunların yanında en az bu saydıklarım kadar önemli bir başka unsur daha var çokiyi bilinmesi gereken "Dijita İşleme Programları"

Neden bilinmeli derseniz, eskiden çekilen pozlar karanlık odada renklendirilir, üzerinde çeşitli kimyasal ve fiziksel müdahalelerle çekici hale getirilirdi. Bu günümüzde de böyle tabi karanlık odaya girenler için fakat artık fotoğraflar ve fotoğrafçılık dijitale aktarıldığı için bu karanlık oda işlemlerini photoshop ve benzeri programlarda yapmamız gerekiyor. İlla yapılacak diye bir dayatma yok fakat fotoğrafların daha çarpıcı ve istenilen mesajı verebilmeleri için, dahası estetik kaygı uyandırabilmeleri için bu artık şart oldu. Kısacası demek istediğim fotoğraf çekmeyi tabiki öğrenin ama dijital işleme programlarını da es geçmeyin... Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
_Anathema_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

_Anathema_(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-11-2009 #9

böyle resimler görünce içim parçalanıyor ve gerçekten çok üzülüyorum.umarım yüzleri bi gün yüzleri gülerRoHaN'ın Objektifine takılanlar
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
siirtten kareler

Kapat
Şifremi Unuttum?