ROLAND Bas&Kes (Print&Cut) ama hangisi?

Dijital makineler - ROLAND Bas&Kes (Print&Cut) ama hangisi? ...

doganza isimli Üye şimdilik offline konumundadır

doganza

Bilg. Teknikeri / Yurtdışı

Alt 13-04-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

(Yurtdisindayim ve klayyem Almanca oldugu icin Türkce karakter kullanamiyorum, anlayisiniz icin tesekkür ederim..)

Yillardir folyo kesim isleriyle ugrasiyorum, daha cok ev dekorasyonu alaninda faaliyetimiz var. Simdiye kadar cok ihtiyac olmadi (baski islerini baska yere gönderiyordum) ama zaman kaybi sebebiyle artik bir dijital baski makinesi almanin zamani geldi diye düsünüyorum. Bu konuda yardiminiza ihtiyacim var.

Cok büyük olmayan, ic ve dis mekan baskilar (sticker, kücük boyutlu arac reklami, ufak tabela isleri vs.) icin Roland marka Bas&Kes makina almayi düsünüyorum. Dedigim gibi baski eni max. 1000 mm yeterli ya da biraz daha kücük/büyük. Bir de henüz baski alaninda cok tecrübem yok, o yüzden kullanimi cok karmasik olmamali.

Bulundugum yerde temiz-bakimli ikinci el makina bulabiliyorum. Simdilik asil alanim baski olmadigi icin, cok yüksek bir bütce ayirmak istemiyorum ve sanirim ikinci el tercih edecegim.

Biraz arastirdim, Roland´in bir cok makinasini gördüm.

SP Serisi (örn. SP 300V)

SC Serisi (örn. SC 540, SC 545EX)

SJ - FJ Serisi bu galiba en güncel olanlardan. Benim icin pahali olabilir.

Kesinlikle baska önereceginiz modeller de vardir. Onlari da düsünerek bana ne tavsiye edersiniz? Baski maliyetleri, kullanim kolayligi ve uygun fiyatli olmasi acisindan önerilerinizi bekliyorum.

Yardimlariniz icin simdiden tesekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ilhandigital isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ilhandigital

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-07-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
roland VS300i 12500 Euro
SP300İ 9990 Euro
Bu mesajdan alıntı yap