Roland digital baskı makineleri Destek.

Dijital makineler - Roland digital baskı makineleri Destek. Sponsorlu Bağlantılar Roland Digital baskı makineleri ve plotter lar hakında sorunu olan arkadaşlara burdan yardımcı olabilirim. Elimden geldiği kadarıyla....

zlatka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zlatka

Grafiker / Kocaeli

Alt 10-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Roland Digital baskı makineleri ve plotter lar hakında sorunu olan arkadaşlara burdan yardımcı olabilirim. Elimden geldiği kadarıyla.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

acababunebababe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

acababunebababe

Baskıcı / Yurtdışı

Alt 10-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bnim bir sorum olacak, garanti suresi dolan Roland baski makinelerinde chip li boyalardan kurtulmak mumkun mudur? Hadi kurtulduk diyelim hangi boya bize kaliteyi koruyarak, makineye de zarar vermeden baski yapma imkani verir?
Bu mesajdan alıntı yap

zlatka

Grafiker / Kocaeli

Alt 10-12-2008 #3
Chip önemli değil kırılabilir yada full chiplerde kullanılarak istediğin boyayı kullanabilirsin. bu aşılamaz bir engel değil.Ama malesef roland lar için boya bir sorun gibi gorunsede aslında değildir. Piyasada baskı fiyatları düştükçe aldığınız boya size çok pahalı görünmektedir.Piyasada alternatif boya mevcut ama fiyatları çokta ucuz değil. Ben ITL marka boya kullanıyorum. 3 yıldır ve baskı kafalarım henuz değişmedi orjinal kafalar makinenin üzerinde.
Bu mesajdan alıntı yap
denea isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denea

Baskıcı / İstanbul

Alt 12-12-2008 #4
ıtl nin litresi ne kadar ?
Bu mesajdan alıntı yap

zlatka

Grafiker / Kocaeli

Alt 12-12-2008 #5
75 euro civarında
Bu mesajdan alıntı yap

denea

Baskıcı / İstanbul

Alt 13-12-2008 #6
alfanorm da dökme boyanın litresi ne kadar sordunuz mu ? neden ıtl kullanıyorsunuz ki ?
Bu mesajdan alıntı yap

zlatka

Grafiker / Kocaeli

Alt 13-12-2008 #7
uc aşagı bes yukarı aynıdır. cok fazla bir fark oldugunu sanmıyorum.Teknik olarak arasında ki farkları bildigim için ben ITL. markasını tercih ediyorum.benim burda anlattıgım asıl konu marka yuceltmek yada marka kotulemek degil. piyasada alternatif boyalarında oldugunu anlatmak.birileri bu işi tekeline almaya çalışıyor.Ben de bu işi tekeli olmadığını makine kullannan arkadaşlarla paylaşmak istiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

denea

Baskıcı / İstanbul

Alt 16-12-2008 #8
detaylı bilgin için teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
eleman1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eleman1

Fotoğrafçı / Balıkesir

Alt 29-12-2008 #9
sayın arkadaşım herkeze yardım ediyorsan bi elde bana at roland pnc 1200 var elimde makina sağlıklı kesim yapmıyo yazıları veya şekilleri verdiğim şekilde değilde karıştırıp kesiyobazen düzgün kesiyo önpanelden ayarlanabilirmi yardımcı olursanız sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap

zlatka

Grafiker / Kocaeli

Alt 29-12-2008 #10
slm.

Yazıları karısık kesiyo derken ascı karakterler cıkartıyorsa haberleşme ayarlarıyla oyna. program ayarlarında makine dilini hpgl ayarla. eger harfler yamuk cıkıyorsa makinenin tekerleklerini kontrol et, yada kesici kafanın baglı oldugu celik teli kontrol et gevsemis olabilir genelde bundan yapar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
baski, destek, digital, makineleri, roland