Roland pnc 950 yazıcı ayarı (sorun!)

Folyo kesim - Roland pnc 950 yazıcı ayarı (sorun!) Sponsorlu Bağlantılar Selam arkadaşlar PNC 950 kesici modeli bir makine kullanıyorum.Corel 11 den kesiyorum kesim için corele yolladığımda Pc nin alt sağında yazıcı işareti çıkmasıyla kaybolması bir oluyor ve yazıyı ...

TEKİNCE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TEKİNCE

Yrd. Grafiker / Manisa

Alt 05-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaşlar PNC 950 kesici modeli bir makine kullanıyorum.Corel 11 den kesiyorum kesim için corele yolladığımda Pc nin alt sağında yazıcı işareti çıkmasıyla kaybolması bir oluyor ve yazıyı kesmiyor.Yardımcı olurmusunuz.Şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

cengavermert isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cengavermert

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Roland hak.

Alt 08-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Selam arkadaşım,

Söylediğine göre makine kesim yapmıyor.Bilgisyar ile plotter arasındaki kablonda sorun olabilir veya Driver tekrar yükleyip,bağlantı portunun seçiminde sorun olabilir.Bunları kendiniz veya bir bilgisyarcıya kontrol ettirmenizde fayda var.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

TEKİNCE

Yrd. Grafiker / Manisa

Alt 09-01-2009 #3
Selam arkadaşım,

Söylediğine göre makine kesim yapmıyor.Bilgisyar ile plotter arasındaki kablonda sorun olabilir veya Driver tekrar yükleyip,bağlantı portunun seçiminde sorun olabilir.Bunları kendiniz veya bir bilgisyarcıya kontrol ettirmenizde fayda var.

Kolay gelsin.
herşey tamam ama hala kesim yapmıyor bazen yazıcı işareti çıkıyor bazen çıkmıyor bazen kesiyor bazende kesmiyor şuan 2.gün ve başından hiç kalkmadan herşeyi deenedim sanırım yazıcı ayaralarında problem var yazıcı ayarlarından anlıyormusun yada bu makineden kullanan birini tanıyormusun?
Bu mesajdan alıntı yap
graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 10-01-2009 #4
team viewer ile tüm ayarlarını yaptık. plotterin kesdi .nasıl oldugunu buraya yazda diger başına gelenlerde öğrenmiş olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
Erkan DERYA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan DERYA

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 11-01-2009 #5
Sen yaptıklarını yaz bence..

Nerde hata vardı ve hangi ayarları seçtiğini , Sorunu nasıl çözdüğünü gibi...
Bu mesajdan alıntı yap

TEKİNCE

Yrd. Grafiker / Manisa

Alt 16-01-2009 #6
evet sorun herzamn PC ye atılan formattan sonra yaşanıyor buda genelde yazıcı ayarlamalarındaki hatadan oluşuyor.Tüm seçili kutuları kaydediyorum bir yere ve formattan sonra aynı ayarları tekrar yaptığımda olmuyordu..İşte bir üstad var sitedede aramızda onun burda olması büyük kzanç bence.onun sayesinde uzaktan yardım alarak bu sorunu çözdük.Dediğim gibi aynı yazıcı ayarındaydı sorun ama tam ayarını yapamadık yarım bir şekilde bekliyor.Açık konuşmak gerekirse sıkıldım bu ayarlardan iş zevkimi kaçırdı.Satılığa çıkarttım.İnat edip corelde yazmaya çalışıyorum ama aslında corel değilde diğer kesme programlarını kullansam sorun olmuyor.o programlara corel kadar hakim değilim sorun bu sevgili dostlar.Teşekkür ederim herkese...
Bu mesajdan alıntı yap
elifesen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elifesen

Grafiker / Mersin

Alt 20-02-2009 #7
Selam arkadaşlar ben ömer mersinden graficar abimiz inanın müthiş bir abimiz çünkü ilk defa corel de kesim yaptım sayesinde yılmaz abiye burdan teşekkür ediyorum allah razı olsun onun dediklerini dinleyin yeter bence
Bu mesajdan alıntı yap
graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 21-02-2009 #8
İltifatınıza teşekkürler.her zaman burada yardımınıza hazırım
Bu mesajdan alıntı yap
TeknoTurk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TeknoTurk

Yrd. Grafiker / Adana

Alt 05-03-2009 #9
corel yerine flexi sing pro kullanın bence corel daha geniş bi sistem ama flexide geri kalmaz ondan artı kullanımı kolay ve corel kullanan birisi bence flexi programını çabuk çözer
Bu mesajdan alıntı yap
dogantabela32 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dogantabela32

Grafiker / Isparta

ünlem
Alt 24-06-2010 #10
iyi günler. benimde roland camm-1 pnc 900 plotterim var.
corel 11 kullanıyorum.ama corelde bir türlü kesim yapamadım.
graficar arkadaşım yada diğer arkadaşlardan yardımcı olabilecek varsa buradan yada msn adresimden bana ulaşabilirlerse çok mutlu olurum.

msn: *********
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
950, ayari, pnc, roland, sorun, yazici