Roland sj 740 baskı sorunu yardım

Dijital makineler - Roland sj 740 baskı sorunu yardım ...

reklamci00 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reklamci00

Baskıcı / Mersin

Alt 03-09-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar benim roland sj 740 baskı makinam mevcut son zamanlarda baskılarımda resimlerin veya yazıların kafa yonunde cizgi cizgi şeklinde çıktığını görüyorum neden olabilir? yardım ederseniz sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

katalizor isimli Üye şimdilik offline konumundadır

katalizor

Grafiker / Kütahya

Alt 03-09-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Selamlar öncelikle şunu sormak istiyorum ne zamandır kullanıyorsun makineyi ? Rutin temizlikleri dışında genel temizliğini yapıyormusun makinenin ? Vinil baskılarda biliyorsun kafalarda iplik bırakıyor ve bunun gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Eğer bunların dışında bir sorunsa bilgilendirirsen yardımcı olmaya çalışırız.
Bu mesajdan alıntı yap

reklamci00

Baskıcı / Mersin

Alt 03-09-2009 #3
yaklaşık 5 yıl oldu makinamız tam olarak sorun denilebilirse acıklamak istiyorum. herhangi bi resmi baskıya gönderdigimzde resim cıkıyor ama kafa gidiş yönü belli oluyor resimde..light boya kullanmıyorum suan
Bu mesajdan alıntı yap
handsamwolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

handsamwolf

Forumdan Uzaklaştırıldı

Eğitimci / Ankara

Alt 03-09-2009 #4
kafaların temizliğini yap.eğer imkanın varssa kafaları sök ve sıvısı ile temizle genel bir temizlik olur.eğer olmuyorsa yeni kafa almanı öneririm.(not:temizliği yaptıktan sonra kafa ayarlarını yap test al.orada hangi kafanın boya kestiğini anlarsın)sorunun olursa beni 0537 378 8719 dan yada ********* dan ara.Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap

reklamci00

Baskıcı / Mersin

Alt 03-09-2009 #5
kafa sorunu nedeniyle 2 light renkleride kullanmıyorum siparisden gelene kadar sebebi bu olabilirmi ? wede test printte siyahın kırıklı oldugunu gordum
Bu mesajdan alıntı yap

reklamci00

Baskıcı / Mersin

Alt 03-09-2009 #6
satın aldıgım kafa temizligi sıwısyla temızligini yapıoyorum
Bu mesajdan alıntı yap
plotter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

plotter(43)

Grafiker / Rize

Alt 03-09-2009 #7
kafaların temizliğini yap.eğer imkanın varssa kafaları sök ve sıvısı ile temizle genel bir temizlik olur.eğer olmuyorsa yeni kafa almanı öneririm.(not:temizliği yaptıktan sonra kafa ayarlarını yap test al.orada hangi kafanın boya kestiğini anlarsın)sorunun olursa beni 0537 378 8719 dan yada ********* dan ara.Saygılarımla
Arkadaşın sorunu boya kesme falan deil anladığım kadarıyla.. valla hemen kafaları yenilettiniz adama.

Anladığım kadarıyla makine gidişyönünde çizgi dediğin pas çizgisi oluşuyor galiba..

aslında bu tür sorunlarda sorunu gösteren fotoğraf yükleyebilriseniz dahia iyi olur ve sallama cevaplar cverilmez
Bu mesajdan alıntı yap
handsamwolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

handsamwolf

Forumdan Uzaklaştırıldı

Eğitimci / Ankara

Alt 05-09-2009 #8
sayın plotterci dikkatli oku yukarırıdaki yazıyı nediyor kafalrı sök sonra test al eğer oda olmuyosa değiştir.konuyu açan arkadaşın yazısını iyi oku.kaç zamandır makinam böyle diyor.yani bayağı bir baskı yapmış.bazı şresimleri bir kaç baskıyla farketmemiş.anladınmı kapiş.ben yıllardır bu işlerle uğraşıyorum.ne yapcağımı allaha şükür çok iyim bilirim.ayrıca pass çizgisi olsa pass çizgisi der uzun zamandır kullanıyor değilmi.
Bu mesajdan alıntı yap
plotter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

plotter(43)

Grafiker / Rize

Alt 05-09-2009 #9
sayın plotterci dikkatli oku yukarırıdaki yazıyı nediyor kafalrı sök sonra test al eğer oda olmuyosa değiştir.konuyu açan arkadaşın yazısını iyi oku.kaç zamandır makinam böyle diyor.yani bayağı bir baskı yapmış.bazı şresimleri bir kaç baskıyla farketmemiş.anladınmı kapiş.ben yıllardır bu işlerle uğraşıyorum.ne yapcağımı allaha şükür çok iyim bilirim.ayrıca pass çizgisi olsa pass çizgisi der uzun zamandır kullanıyor değilmi.
konuşmana dikkat et ... kapiş mapiş yumuşak yumuşak konuşma ramazan günü asabı bozma....uzun zamandır bu işi yapıyomuş ... yok ya... mesajlaruıından belli zaten ne olduğun...
Bu mesajdan alıntı yap
denea isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denea

Baskıcı / İstanbul

Alt 11-09-2009 #10
makineyi satana sorsana arkadaş . millet birbirine girecek neredeyse .
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları