rounded rectangle sorunu

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - rounded rectangle sorunu ...

rounded rectangle sorunu
cr0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cr0

Bilg. Teknikeri / İstanbul

rounded rectangle sorunu

Alt 06-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar photoshopda olduklça yeniyim rounded rectangle aracını kullanarak
yuvarlak köşeli bir çizim yapmak istediğimde vector mask ile beraber oluşturuyor
fakat sadece çizimin normal layer üzerinde olmasını istiyorum. Yardımlarınız için
şimdiden teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 06-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşım tam olarak ne yapmak istediğini anlayamadım. ama sanırım saorunun şu çizim yaparken rounded reg.toolu alınca üstte açılan bir menü vardır. her toolun kendi menüsü ondan bahsediyorum. o menüde en sol dan 3. seçeneği tıklarsan sadece path olarak çizim koyar eğer ikincisi tıklarsan o zaman da yeni layer da içi dolgulu olarak çizer
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 06-08-2009 #3
O masklı layer ın ustune mouse nızın ctrl tuşu basılı olarak basınız çizdiğiniz şekil seçili alan haline gelecektir mask lı layeri silip yeni bir layer oluşturun ve ne istiyorsanız onun üstünde gerçekleştirin tüm işlemleri pratik bir yoldur.
Bu mesajdan alıntı yap
nosradamus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nosradamus

Grafiker / Ankara

Alt 06-08-2009 #4
Rectangle aracını seçtikten sonra üstteki ayarlardan paths simgesi seçili olmalıdır.
Aşağıda gösterilen gibi.
rounded rectangle sorunu
Bu mesajdan alıntı yap