:S corel draw da büyütme sorunu

Corel Draw - :S corel draw da büyütme sorunu ...

vuralis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vuralis(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

benim sorunum ölçekli arac vektörelini orjinal ölçüsüne büyütemiyorum üzerinde yazılar var ama ben beceremiyorum yardımcı olursanız sevinirim :S corel draw da büyütme sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 02-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
• Gruplu halde gelen çizimlerin grubunu bozun
• En üstte yazı ile belirtilen oranı ( M: 1/30) ve aracın markasını belirten tüm yazıları silin
• Araçların tamamını Tekrar gruplayın
• Nonpropotional scaling --> hani ebat değiştirirken oran bozulmasın diye işaretlediğimiz kilit şeklindeki şeçenek kapalı olsun yani oran bozulmasın.
• Ve "%" değeri olarak girilen ebat değişitirme yerinde (Scale Factor) aşağıda sildiğimiz yazıda yazan (Örneğin 1/30 yazıyordu) oranın sağındaki rakamın "100 katını" yani
(%2000) girip enter'a basın
• Çizimler gerçek boyutuna gelior ve istenilen tasarımı rahat rahat yapıp direk baskıya yollaya biliyoruz...

Yukardak işlem için ön izleme:
Bu mesajdan alıntı yap
vuralis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vuralis(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-06-2009 #3
sorun devam ediyor hala 3000 kat büyütüyorum ama orjinal ölçüsünü yakalamıyor bu vektörellerden ben bütün araçlar var ama sorun veriyor yanlış ölçeklendirilmiş olabilirmi veya başka bir yolu varmı size birini örnek olarak veriyorum birde siz deneyin RapidShare: Easy Filehosting
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 03-06-2009 #4
sorun devam ediyor hala 3000 kat büyütüyorum ama orjinal ölçüsünü yakalamıyor bu vektörellerden ben bütün araçlar var ama sorun veriyor yanlış ölçeklendirilmiş olabilirmi veya başka bir yolu varmı size birini örnek olarak veriyorum birde siz deneyin RapidShare: Easy Filehosting

Onur Bey nasıl olucağına çok net anlatmış: tekrar çok dikatlicı Onur'un yazı okumalısınız

buda 3000*3000% kadar CDR dosya

RapidShare: Easy Filehosting
Bu mesajdan alıntı yap
XPPRO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

XPPRO

Grafiker / İstanbul

Alt 03-06-2009 #5
sorun 1:30 da.. bunu 1/30 olarak algılamamız yanlıs olabılır mı acaba?
ben de buna benzer ölçekli çizimleri kullanıyorum 1/10 olarak geliyor dosyalar 10 katı yani %1000 büyüttüğümde tam ölçüye geliyor.

test edebilmek için resimlerden bir tanesini oradaki yazan ölçüyü elle girerek % kaç büyüdüğünü görüp oranı ona göre çıkarmak sağlamalı bir işlem olacaktır.

(rapidden dosyayı indiremediğim için açıp kontrol edemedim)
Bu mesajdan alıntı yap