Şablon nasıl hazırlanır?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Şablon nasıl hazırlanır? ...

Şablon nasıl hazırlanır?
plenty isimli Üye şimdilik offline konumundadır

plenty

Hiç Biri / İzmir

Şablon nasıl hazırlanır?

Alt 13-04-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,
Ben şablon hazırlamak istiyorum. Daha önce hiç hazırlamadım.
Coral draw x4 ve ps cs5 kullanıyorum.
Hangisinde ve nasıl hazırlamam gerekiyor?
Burada anlatım bulamadım.
Yardımcı olabilir misiniz?
Nereden ve nasıl başlamalıyım?
Sayfa boyutları?
Belli başlı ana kurallarını tarif ederseniz, gerisini ben getiririm.
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 13-04-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ne için kullanacaksanız ona göre değişir ...
Bu mesajdan alıntı yap

plenty

Hiç Biri / İzmir

Alt 13-04-2012 #3
Ne için kullanacaksanız ona göre değişir ...
Mesela gelin çiçekleri hazırlayan bir çiçekçi diyelim.
Ne yapmam gerekiyor?
Sayfa boyutları nedir, nasıl başlanır?
Bir de arayüz ne demek bu da ayrı bir soru?
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 14-04-2012 #4
Ben anlattığınız konuyu anlayamadım. Şablon: Birden fazla yapılacak imalatların herbirinin aynı olması için kullanılan malzeme, kısaca kalıptır.
Çiçekçiyle şablon arasındaki bağlantıyı kuramadım ? ...
Bu mesajdan alıntı yap

plenty

Hiç Biri / İzmir

Alt 14-04-2012 #5
Ben anlattığınız konuyu anlayamadım. Şablon: Birden fazla yapılacak imalatların herbirinin aynı olması için kullanılan malzeme, kısaca kalıptır.
Çiçekçiyle şablon arasındaki bağlantıyı kuramadım ? ...
Ben bir araştırma yaptım.
Bir matbaa sitesinde davetiye şablonları vardı, dediğiniz şekilde.
Bir web tasarımı sitesinde de web sayfası tasarımları vardı ama onlarda buna şablon örnekleri biye başlık atmışlardı, hazır şablonlar diye.
İşte benimde yapmak istediğim her ikisi aslında, hem web sayfası, hem davetiye şeklinde şablon hazırlamak ama öncelikle web sayfası şablonu yapmayı öğrenmek istiyorum, davetiye hazırlamak daha kolay olacaktır bunu öğrendikten sonra.
Yardımcı olabilir misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
nuriQocca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nuriQocca

Öğrenci (Grafik) / Bolu

Alt 14-04-2012 #6
Şablon denilen şey zaten başlı başına bir çalışmadır, cep telefonunda ki temalara benzetebiliriz.. Örnek olarak gösterilmiştir onlar mesela hangisi istiyorsunuz.. gibi... Ellerinde hazır olan materyalleri göstermek için yani.. Mesela davetiye yapacaksınız kenarlarına flrol desenler koyarsınız bir vektörel programda tasarımını yaparsınız kaydedersiniz.. Sonra duygu ile nuri size gelir derki bir davetiye istiyoruz size bu şablonları gösterirler açarsınız dosyayı yapıştırırsınız duygu ve nuri' nin isimlerini ve gerekli bilgileri basıma gönderirsiniz.. Yanlış anlamadıysam sorunuzu süreç bu şekilde işler genel olarak.. Ana mantık budur yani.. Web şablonunda ise arayüz yapacaksınız mesela açarsınız PS programını 1024x769 bir belge açarsınız gerekli banner, menu, bakround yaparsınız kaydedersiniz o sizin şablonunuz olur..
Bu mesajdan alıntı yap

plenty

Hiç Biri / İzmir

Alt 15-04-2012 #7
Şablon denilen şey zaten başlı başına bir çalışmadır, cep telefonunda ki temalara benzetebiliriz.. Örnek olarak gösterilmiştir onlar mesela hangisi istiyorsunuz.. gibi... Ellerinde hazır olan materyalleri göstermek için yani.. Mesela davetiye yapacaksınız kenarlarına flrol desenler koyarsınız bir vektörel programda tasarımını yaparsınız kaydedersiniz.. Sonra duygu ile nuri size gelir derki bir davetiye istiyoruz size bu şablonları gösterirler açarsınız dosyayı yapıştırırsınız duygu ve nuri' nin isimlerini ve gerekli bilgileri basıma gönderirsiniz.. Yanlış anlamadıysam sorunuzu süreç bu şekilde işler genel olarak.. Ana mantık budur yani.. Web şablonunda ise arayüz yapacaksınız mesela açarsınız PS programını 1024x769 bir belge açarsınız gerekli banner, menu, bakround yaparsınız kaydedersiniz o sizin şablonunuz olur..
Tamam anladım, teşekkür ederim.
Web sayfasına aslında arayüz deniliyormuş, bana şablon dediler o yüzden öyle sordum. daha yeniyim ve öğrenmek istiyorum. Çizim ve gif konusunda daha başarılıyım ama arayüz hiç hazırlamadım, onu da öğrenmek istiyorum. Youtube da video anlatımlı dersler buldum, oradan bakarak hazırlamaya çalışıcam.
Vakit ayırıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Sağolun.
Bu mesajdan alıntı yap