şablon üzerinde çalışma

InDesign - şablon üzerinde çalışma Sponsorlu Bağlantılar merhabalar elimde bir gazete için kullanabileceğim bir şablon var. Metinlerdeki ayarlamaları nasıl yapabilirim? Örneğin Wordde yazdığım bir yazıyı kopyala yapıştır yaptığımda yazı kısa kalabilir ya da uzun gelebilir. ...

şablon üzerinde çalışma
efebulent isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efebulent

Grafiker / İstanbul

şablon üzerinde çalışma

Alt 09-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar elimde bir gazete için kullanabileceğim bir şablon var. Metinlerdeki ayarlamaları nasıl yapabilirim? Örneğin Wordde yazdığım bir yazıyı kopyala yapıştır yaptığımda yazı kısa kalabilir ya da uzun gelebilir. Şablonun genel özelliklerini bozmadan bunu nasıl becerebilirim? Değişik fotoğrafların şablona uygulanması kolay oluyor, boyutu ayarlıyorsunuz, ancak yazılar da şablondaki paragraf ve kelime sayısına sadık kalmak zorunda mıyız? Bir iki deneme de kopyala yapıştır yöntemi ile verim alamadım. Text işlemleri için bilgi verebilecek arkadaşlar varsa sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 09-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tabi ki şablona sadık kalmanız gerekir, sonuçta bu bir süreli yayın insanlar tarafında takip ediliyor. Yazı sığmıyor diye yazı stiliyle oynayamazsınız, bu anlamda çok zorda kalırsanız en iyi ihtimalle yapabileceginiz
2 şey var birincisi çok fazla göze batmayacak şekilde harf veya satır aralarını açamak ya da daraltmak,
ikincisi ise editörünüzden yazıyı kısaltmasını ya da uzatmasını istemek olur, umarım dogru anlamışımdır sorunuzu. Kolay gelsin...

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

Tags
çalışma, Üzerinde, şablon