SafeHouse Professional Edition

Yazılım Rehberi - SafeHouse Professional Edition ...

Cevapla
SafeHouse Professional Edition

SafeHouse Professional Edition

Alt 26-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

[COLOR="Red"]SafeHouse Professional Edition[/COLOR]

SafeHouse Professional Edition
[COLOR="Red"]
SafeHouse Professional Edition 3.00.083 | 12,9 MB [/COLOR]


Değişik şifreleme sistemlerini beraber kullanan bir güvenlik sistemi.
SafeHouse değişik şifreleme sistemlerini beraber kullanan bir güvenlik sistemi. PC'niz için saydam bir "on the fly" şifreleme sağlar. Varolan sürücünüzün parçalarını şifrelenmiş verileriniz için birleştirir. Bir başka PC'den bilgi veya e-posta gelirken bu bilgiler daha beklemedeyken şifreleme otomatik olarak bu program işler. Bu sürücü de diğer normal sürücüler gibi işler ama dosyalara giriş işleminden önce parola gerekmektedir.

Bu programın özellikleri 4 GB şifreli bölümleri, Twofish&Rijindel şifreleme algoritmalarını, yönetici düzenlemesi birleşik düzenleme araçlarını, gelişmiş kullanıcı bağlantısını ve Win2000 ve ME için zenginleştirmeler içerir.

Bu sürümde şifreleme gücü 40 bitle sıralanmıştır. Twofish ve Rijindel gibi programlar Amerikan ihracat politikası yüzünden çıkartılmıştır.


SafeHouse guards the files on your local machine or removable media from being seen, read, stolen or hacked. Files protected by SafeHouse can only be accessed after entering a secret password known only to you. SafeHouse will never interfere with the way you use your favorite applications. SafeHouse works by adding a new drive letter to Windows to represent the encrypted storage areas holding your private files. All files saved to these storage areas are instantly protected by SafeHouse. It's that simple. SafeHouse keeps your confidential files in large protected container files which can range in size from a few megabytes to hundreds of gigabytes. In a way, they're sort of like folders.

Some people like to refer to these special files as safes or data vaults, because each one is protected using a password known only to you. In SafeHouse, we call these files "volumes", which is simply a fancy term which has gained popularity over time for describing this kind of technology.
SafeHouse volumes can hold as many files in them as will fit. And if you do ever run out of room, you can easily make your volumes bigger. You'll create your first volume when you install the software; however, there's really no limit to the number of volumes you can create. The only limit is the amount of hard drive space available on your PC. Volumes can also be located on external drives and removable media.[COLOR="red"]
Download: SafeHouse Professional Edition
[/COLOR]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Tags
safehouse, professional, edition

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
FireFox Grafikerler.Net Edition V 1.1 (Güncellendi 14 Kasım 2007) Rx_Lose_xR Yazılım Rehberi 14 11-02-2010 14:16:13
Adobe Flash CS3 Professional i Denemek İsteyenler Ali Emre Flash 1 29-01-2009 00:18:33
Delphi 7 Second Edition v7.2 ozan-tr Visual basic , Delphi , C , C++ 4 06-10-2008 01:33:43

Kapat
Şifremi Unuttum?