Sahte yazilim kurbani miyim?

Windows - Sahte yazilim kurbani miyim? ...

niLqün.672 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

niLqün.672

Öğrenci (Grafik) / Edirne

Alt 25-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar birşey sorucaktım konuyu doğru yere açmışımdır umarım Sahte yazilim kurbani miyim?
Birkaç gündür uyarı geliyordu sahte yazılım kurbanı falan olmayın diye.Bu sabah bilgisayarı açtığımda farklı bir profille oturum açıyorsunuz dedi ve ilk kurulduğu zaman gibi oldu.Biraz araştırdım office araçları yazılım vs korsanmış ama benim haberim yoktu böyle birşeyden alırken.Bütün çalışmalarım gitti Sahte yazilim kurbani miyim? Orijinal yazılım mı almam gerekiyor şimdi? Alıp yüklesem geri gelir mi dosyalarım? Ben pek anlamıyorum anlayan varsa yardımcı olabilir mi Sahte yazilim kurbani miyim? Umarım doğru anlatmışımdır..Şimdiden teşekkürler Sahte yazilim kurbani miyim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

poseidon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poseidon

Grafiker / Yurtdışı

Alt 25-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
[COLOR="Red"]Kurallara Aykırı BaşlıkSahte yazilim kurbani miyim?/COLOR]

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır. Bu gibi durum/larda konuları kilitlenen üyelerin site yönetimine hesap sorma gibi bir hakları bulunmamaktadır.

Konunuzun basligini bu seferlik degistirdim, bundan sonra konu acarken basliginizin konu ile alakali olmasina dikkat edin.
Bu mesajdan alıntı yap

niLqün.672

Alt 25-07-2009 #3
Konunuzun basligini bu seferlik degistirdim, bundan sonra konu acarken basliginizin konu ile alakali olmasina dikkat edin.
Kusura bakmayın bidahakine dikkat ederim teşekkürler değiştirdiğiniz için.
Bu mesajdan alıntı yap
bulletproof isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bulletproof

Grafiker / İstanbul

Alt 25-07-2009 #4
Arkadaşlar birşey sorucaktım konuyu doğru yere açmışımdır umarım Sahte yazilim kurbani miyim?
Birkaç gündür uyarı geliyordu sahte yazılım kurbanı falan olmayın diye.Bu sabah bilgisayarı açtığımda farklı bir profille oturum açıyorsunuz dedi ve ilk kurulduğu zaman gibi oldu.Biraz araştırdım office araçları yazılım vs korsanmış ama benim haberim yoktu böyle birşeyden alırken.Bütün çalışmalarım gitti Sahte yazilim kurbani miyim? Orijinal yazılım mı almam gerekiyor şimdi? Alıp yüklesem geri gelir mi dosyalarım? Ben pek anlamıyorum anlayan varsa yardımcı olabilir mi Sahte yazilim kurbani miyim? Umarım doğru anlatmışımdır..Şimdiden teşekkürler Sahte yazilim kurbani miyim?
bütün çalışmalarınızın gidebileceğine ihtimal vermiyorum, programlar çalışmalarını durdursalar bile, çalışma dosyalarınızı bildiğim kadarıyla silmezler, dosya uzantılarınızı sorgulayarak aramayı deneyin, bulursanız openoffice i ücretsiz kurup kullanabilirsiniz. eğer işletim sisteminiz kitlendiyse, diski temizlemeden (eski dosyaları koruyarak) üzerine yeni bir kurulum yapsanız dahi dosyalarınız korunacaktır.

(ayrıca tasarımlarınızın çalınmasından nasıl rahatsızlık duyuyorsanız, programı emek verip çıkaranların haklarını da göz önünde bulundurmanız doğru olur.. o yüzden lisanslı yazılım kullanmaya özen gösterin yada lisans gerektirmeyen (GPL) benzerlerini araştırın.)
Bu mesajdan alıntı yap

niLqün.672

Alt 25-07-2009 #5
bütün çalışmalarınızın gidebileceğine ihtimal vermiyorum, programlar çalışmalarını durdursalar bile, çalışma dosyalarınızı bildiğim kadarıyla silmezler, dosya uzantılarınızı sorgulayarak aramayı deneyin, bulursanız openoffice i ücretsiz kurup kullanabilirsiniz. eğer işletim sisteminiz kitlendiyse, diski temizlemeden (eski dosyaları koruyarak) üzerine yeni bir kurulum yapsanız dahi dosyalarınız korunacaktır.

(ayrıca tasarımlarınızın çalınmasından nasıl rahatsızlık duyuyorsanız, programı emek verip çıkaranların haklarını da göz önünde bulundurmanız doğru olur.. o yüzden lisanslı yazılım kullanmaya özen gösterin yada lisans gerektirmeyen (GPL) benzerlerini araştırın.)
Dosyalar silinmemiş zaten farkettim biraz önce ama bilgisayarda görünmüyorlar aramada yaptım.Üzerine yeni bir kurulum yapsam gitmezler yani buna sevindim.
Emek hırsızlığına bende karşıyım ama haberim yoktu ki böyle birşeyden olsa orijinalini alırdım :S Teşekkürler ilginize üzerine kurmayı deniycem.
Bu mesajdan alıntı yap
C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 25-07-2009 #6
Üzerine kurulum yaparken umarım biçimlendirme yapmadan kurarsınız... Dikkat edin...
Bu mesajdan alıntı yap

niLqün.672

Alt 25-07-2009 #7
Üzerine kurulum yaparken umarım biçimlendirme yapmadan kurarsınız... Dikkat edin...
Hmm bilgisayarcı çağırıp yaptırmam daha sağlıklı olucak galiba. :S
Bu mesajdan alıntı yap
bartinli_cakabo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bartinli_cakabo

Bilg. Teknikeri / Bartın

Alt 25-07-2009 #8
bütün çalışmalarınız durup dururken gidemez.
böyle birşey yok
dosyalarınız tam olarak nerede kayıtlıydı...
Bu mesajdan alıntı yap

niLqün.672

Alt 25-07-2009 #9
bütün çalışmalarınız durup dururken gidemez.
böyle birşey yok
dosyalarınız tam olarak nerede kayıtlıydı...
Bilgisayarda varlar zaten ama neredeler.Belgelerimde masaüstünde falan kayıtlıydı
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 25-07-2009 #10
Bilgisayarda varlar zaten ama neredeler.Belgelerimde masaüstünde falan kayıtlıydı
C' de kayıtlıydı yani...Sahte yazilim kurbani miyim?

Öncelikle Sahte yazilim kurbani miyim? Bugün piyasada Microsoft Windows, Apple Mac OS, UNIX ve Linux dahil olmak üzere çok çeşitli işletim sistemi markası var. İşletim sistemini seçerken güncel bilgisayar sistemini değerlendirmelisiniz.

İşletim sisteminin korsan olmasına bağlı çökemez(durup dururken), bilgisayarınızı alırken İşletim sistemini yanında vermişlerdir. İşletimin sisteminizin korsan olup, olmadığını Microsoft Genuine Advantage aracıyla(Microsoft Genuine Advantage Diagnostic Tool) kontrol edebilirsiniz. İnternetde “legal xp” gibi korsan yazılımı, orjinal gibi gösteren programlar dolaşıyor. Ama orjinal bir yazılım satın alıp kurmanız ya da çevrenizdeki birinden orjinal Cd yi alıp yüklemeniz daha uygun olacaktır. Sonuçta birilerinin korsana dur demesi gerekiyor. Tıp kı yasal olmadan indirilen bir müzik gibi, tıp kı çalıNan bir grafik gibi, tıp kı bedavaya ürün almak gibi; yani EMEĞE SAYGI dediğimiz şey... Sahte yazilim kurbani miyim?

Orjinal işletim sistemini yükledikten sonra: recovery programlarıyla sistem dosyalarınızı geri dönüşüm yapabilirsiniz Sahte yazilim kurbani miyim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları