Şaşırtmali rezaleti

Graficafe - Şaşırtmali rezaleti ...

Şaşırtmali rezaleti
burak kara isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burak kara

Karikatürist / İzmir

Şaşırtmali rezaleti

Alt 02-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Eğer doğru yere yazmadıysam kusura bakmayın arkadaşlar. Bu konuda ileti yazabileceğim üyesi olduğum her yere yazmak niyetindeyim. Bu gün Startv de yarışma adı altında bir rezalete şahit oldum. Programda eğlence diye korkunç bir gıda israfı var. Bir süredir devam etmekte olan bir programmış. Büyük bir çoğunluğu açlık sınırında yaşayan bir toplum olarak bu rezilliğe sessiz kalmayalım. Duyarlı vatandaşlarımızı kanala şikayet mailleri atmaya davet ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafikçe_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikçe_

Eğitimci / Eskişehir

Alt 02-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
gıda israfı derken ne gibi mesela ?
eskiden de böle bi yarışmalar oluodu ve pasta israfı yapıldığını zannediğimiz ama gerçekte öle olmadığı gerçeği gibi olabilir belki..ki biraz daha açıklama yaparsanız daha açıklayıcı ve amacına ulaşıcı olucaktır..tşk ler..
Bu mesajdan alıntı yap

burak kara

Karikatürist / İzmir

Alt 02-10-2009 #3
Merak eden arkadaşlar çeşitli video sitelerine ve kanalın sayfasına bakabilirler.
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan YILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan YILMAZ(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-10-2009 #4
burak bey, bahsettiğiniz konu da haklısınız ve üzücü bir durum, ama bu olay, butün israfın, olayların gözüken yüzü, size Şuanda dünyada bir numara olan hamburger şirketlerinin şirket prosüdürlerinden bahsedim, türkiyede M logosuyla haburger üreten şirketi biliyoruz şube sayısı 200 den fazla, tek şubede, günde satış için 300 haburger üretilir, tek haburgerin bekleme süresi olur (20 dk) bekleme süresi ni geçen ürün çöpe atılır, (ıskarta) günde tek şubeden 100 ısakarta ürün çıkar, (bu sadece haburger değil)
100 ürün x 200 şube = toplam 20.000 haburger 1 günde çöpe gidiyor, ayda 600.000 bin ürün, bu sadece (M) nin atığı birde bunun rakibi kral hamburger var, bu hesapları ve ekmek bulamayan adamı düşününce , ne kadar adaletli bi dünyada yaşıyoruz diye düşünüyor insan,
Bu mesajdan alıntı yap

burak kara

Karikatürist / İzmir

Alt 02-10-2009 #5
Doğrudur, gözümüzün önünde cereyan etmeyen neler vardır. Elbet onlara da tepkiliyiz. Ancak içinde bulunduğumuz koşullarda gözümüze soka soka bunların yapılması hoş değil. Bugün izlediğim programda yarışmacılar tepeden tırnağa yoğurda bulanmış, tanınmaz haldeydiler. Sırf bununla da kalmadılar, ayaklarına,yüzlerine peynir sürüp köpeklere yalattılar.(tamamını izlemedim,başında ne oldu sonra neler yaptılar bilmiyorum..)Haftada beş gün yayınlanan bir program bu. Öğrendiğim kadarıyla büyük ödül olarak verdikleri arabayı tek parça olarak alabilmek için sorulan sorulara doğru cevap vermek gerekiyormuş,( her yanlış soruda arabayı balyozla parçalıyorlarmış.) İnsanların tasarruf için ne yapacaklarını şaşırdığı zamanlarda güzel görüntüler değil bunlar.
Bu mesajdan alıntı yap
plevneli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

plevneli

Eğitimci / İstanbul

Alt 02-10-2009 #6
Bahsi geçen yarışma pek tv izlemememe rağmen gözüme ilişti, mi,llet kafasında yumurta kırıyor, çok afedersinzi iğrenç bir durum oluşuyor.
İsraf da işin bir diğer boyutu, ben kanala şikayet maili yazdım, sayıca çok mail giderse herhalde düzenlemeye gidilebilir.
Bu mesajdan alıntı yap

Kapat
Şifremi Unuttum?