satır başı

InDesign Soru ve Sorunlarınız - satır başı Sponsorlu Bağlantılar Merhaba ben indesignda bir kitap dizgisi hazırlıyorum... ve tabiki yeni ögreniyorum ama paragraflarda satır başlarını otomatik olarak nasıl yapıcagımı bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. herkese iyi çalışmalar......

satır başı
elifarzu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elifarzu

Sanat Yn. / İstanbul

satır başı

Alt 21-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba ben indesignda bir kitap dizgisi hazırlıyorum... ve tabiki yeni ögreniyorum satır başı ama paragraflarda satır başlarını otomatik olarak nasıl yapıcagımı bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

herkese iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 21-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
satır başı derken? her paragraf içeri mi girsin istiyosun? yoksa bir paragrafın içindeki satırbaşları biraz içerden mi başlasın istiyorsun?

her durumda, paragraf özelliklerini otomaitk olarak özelleştirmek istiyorsan bir paragraf style oluşturman ve bu style ı düzenlenemen gerekiyor.

manuel yapıcam style dan anlamıyorum diyorsan paragraf penceresinde aradığın herşey var.

ama style kullanmıyorsan ID kullanmanın pek te anlamı kalmıyor açıkçası...

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

elifarzu

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 21-04-2010 #3
ewet 2. seçenek yani her paragrafın başındaki satır biraz içerden başlasın istiyorum ama otomatik olarak bunu tüm sayfalar için oluşturmayı bulamadım.
Paragraf style grip satırbaşının nekadar içeri girmesi gerektigini falan yazıyorum ancak etkin olmuyor sanırım biyerlerde yanlış yapıyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
kadiror isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

Alt 31-01-2012 #4
ewet 2. seçenek yani her paragrafın başındaki satır biraz içerden başlasın istiyorum ama otomatik olarak bunu tüm sayfalar için oluşturmayı bulamadım.
Paragraf style grip satırbaşının nekadar içeri girmesi gerektigini falan yazıyorum ancak etkin olmuyor sanırım biyerlerde yanlış yapıyorum...
paragraf stilinde indent değeri girdikten sonra bir metni indesingne getiriken paragraf stilinin de seçili olmasına dikkat edersen tüm paragrafların içeriden başladığını görürüsün. Ancak bu işi yaparken diğer stillerin aktif olmamasına dikkat etmek lazım. İndesngde stiller birbirini eziyor. Eğer bi de karakter stili yapıp bu stilde metin içeriden başlamıyorsa ve bu stilde aktifse sorun çıkıyor..Birbirlerini etkiliyorlar hatta eziyorlar..
Bu mesajdan alıntı yap

elifarzu

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 31-01-2012 #5
cavabınız için teşekkür ederim... üstünden biraz zaman geçmiş ama 2 yıl kadar satır başı yine de hassasiyetiniz için teşekkürler... Indesignı hallettim bu aralar Illüstratörle boguşuyorum... satır başı

iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap