Sayfa Dışına Taşmış Bölgeleri Nasıl Silebilirim

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Sayfa Dışına Taşmış Bölgeleri Nasıl Silebilirim ...

umitkaragoz1988 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

umitkaragoz1988

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar ilustrator de yeniyim bu yüzden böle ufak tefek sorunlar hayli zorlu beni.
yukarıdaki resimdekinde gördüğünüz gibi (örnek) sayfa dışına taşmış olan bölgeleri nasıl silebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

umitkaragoz1988

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
50 kişi bakmış ama cevap yazan yok
Bu mesajdan alıntı yap
istakozzz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

istakozzz

Grafiker / Adıyaman

Alt 18-01-2011 #3
arkadaşım öncelikle windowdan - partfinder aracıyla yapabilirsin mesala 2 vectörel alanı kestirebilirsin veya sayfa boyutunda bir içi boş bir kare çizersin sonra bu kareyi alingden üste alırsın daha sonra bu karenin içine gömeceğin vectöreli veya fotoğrafıda secip ( ikisi aynı anda secili olacak) elma + 7 yaparsın veya object - cliping mask dersin içine gömer... kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
graphblues isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 18-01-2011 #4
üstünde keseceğin yerde bir dikdörtgen yerleş iki nesne seçip partfinder aracıyla uygula
Bu mesajdan alıntı yap

umitkaragoz1988

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 19-01-2011 #5
yardımlarınız için çok sağolun arkadaşlar fakat tüm bunları yapıyorum ama pathfinder deki expant aktif halde olmuyor.
sayfanın köşelerini dediğiniz yöntemle yok edebiliyorum ama expant aktif olmuyor oygulama tamamlamam için nasıl aktif hale getircem expant ı
Bu mesajdan alıntı yap
muhammed008 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhammed008

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 19-01-2011 #6
cs4 veya 5 kullandığından olan birşey bu. tıklarken alt ile tıkla çıkarma tuşuna . bu işlemi yaptığında yandaki expand tuşu aktif olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

umitkaragoz1988

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 19-01-2011 #7
cs5 kullanıyorum. muhammed kardeş aynen dediğin gibi şimdi aktif expand
çok teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
muhammed008 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhammed008

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 21-01-2011 #8
bir de uyarı vereyim acıkcası clipping mask yapmak her zaman daha mantıklı (tabi çok iç içe girmiyorsa calışmandaki grouplar)
onu da üzerine ( büyük harflerle ÜZERİNE) bir adet dikdörtgen acarsın ve bunun la clip lemek istediğin objeyi seçersin object clipping mask -> make dersin olur biter Sayfa Dışına Taşmış Bölgeleri Nasıl Silebilirim
Bu mesajdan alıntı yap
FatihDora isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FatihDora(29)

Grafiker / İstanbul

Dosya19
Alt 23-01-2011 #9
Yada çalışmanı yaparsın, bitirirsin en son kaydederken ARTBOARD seçeneğine Tik attıktan sonra Sayfanın dışını almayacaktır zaten Sayfa Dışına Taşmış Bölgeleri Nasıl Silebilirim buda alternatif olarak aklında bulunsun Sayfa Dışına Taşmış Bölgeleri Nasıl Silebilirim1:
Bu mesajdan alıntı yap

umitkaragoz1988

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 26-01-2011 #10
cs4 veya 5 kullandığından olan birşey bu. tıklarken alt ile tıkla çıkarma tuşuna . bu işlemi yaptığında yandaki expand tuşu aktif olacaktır.
aynı sorunu cs3 de yaşıyorum expand aktif değil alt tuşuna bastığımdada aktif olmuyor
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları