Sayfa ebat değişikliği

Diğerleri - Sayfa ebat değişikliği Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar merhaba, Forumda bir kaç kişi sormuş fakat tam manasıyla sorunu halledebilecek bir cevap göremedim. Elimdeki 500 sayfalık pdf dosyasının ebatlarında bir kaç cm lik bir oynama yapmama ...

Sayfa ebat değişikliği
jeshua isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jeshua

Grafiker / İstanbul

Sayfa ebat değişikliği

Alt 08-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba,

Forumda bir kaç kişi sormuş fakat tam manasıyla sorunu halledebilecek bir cevap göremedim. Elimdeki 500 sayfalık pdf dosyasının ebatlarında bir kaç cm lik bir oynama yapmama gerekiyor. Bunların hepsini tek tek illustratorde place yapıp ebatlarında tek tek değişiklik yapmaya çalışmam büyük bir zamanımı alacaktır. Bunun acrobat üzerinde basit bir yöntemi olduğunu duymuştum. Nasıl yapılır bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

alicinki isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alicinki

Grafiker / Ankara

Alt 08-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Adobe Acrobat ile dosyanı aç (reader ile değil). Sonra yeniden pdf olarak yazdır. Kağıt boyutunu istediğin boyuta göre ayarla ve sayfayı kağıda sığdırma (fit) seçeneğini işaretle.
Bu şekilde yazdırırsan istediğin boyutlara göre yeni bir pdf oluşturmuş olursun.
Bu mesajdan alıntı yap