Sayfa Kaydırma

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Sayfa Kaydırma ...

Sayfa Kaydırma
cemil&mustafa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cemil&mustafa

Hiç Biri / Çorum

Sayfa Kaydırma

Alt 29-02-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar wordde, tam dolu bir sayfadaki metin veya resimler arasına bir şeyler eklemiz gerektiğinde enter tuşuna basarak sayfanın bir bölümünü diğer sayfaya kaydırabiliyoruz. Böylece sayfa içinde boşluk oluşturabiliyoruz. Corel de de buna benzer bir kaydırma (resim ve metinleri birlikte) yapabilir miyiz? (X4 için)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yuxelka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yuxelka

Grafiker / Ankara

Alt 29-02-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
paragraph text içine resim ekleyip enter a bastığımız zaman text ile resminde aşağı doğru kaymasının nasıl yapıldığı bende merak ediyorum. indesign da var ama ya corel de ? bilinler varsa çok makbule geçecek
Bu mesajdan alıntı yap

yuxelka

Grafiker / Ankara

Alt 02-03-2012 #3
kendi çözümümü buldum. resimi paragraf text içine kopyala yapıştır yapıyoruz. resimi yazı olarak görüyor. böylece sadece resimi seçip isteğimiz büyüklüğe göre karakterlerde olduğu gibi puntosunu büyütüyoruz Sayfa Kaydırma
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 02-03-2012 #4
kendi çözümümü buldum. resimi paragraf text içine kopyala yapıştır yapıyoruz. resimi yazı olarak görüyor. böylece sadece resimi seçip isteğimiz büyüklüğe göre karakterlerde olduğu gibi puntosunu büyütüyoruz Sayfa Kaydırma
baskıda sorun çıkarabilir bu yöntem.

Benim bildiğim corel de böyle bir özellik yok.
Bu mesajdan alıntı yap

yuxelka

Grafiker / Ankara

Alt 02-03-2012 #5
evet bir üstadım da öyle dedi. daha önce bu şekilde çalışıp baskıya göndermedim. tam bilgim yok ama indesign da bu tarz çalışınca işi ctp ye götürürken resimide ayrıyetten vermek lazımmış. belki corel de de öyledir. ama bi çözümü bulmak lazım. geçen iki tane resmi kuruma kitap hazırladım. içinde resimler kaynıyor. değişiklik istediler. yazılar aşağı doğru kaydıkça resimler olduğu yerde kaldı ve tek tek uğraşmak zorunda kaldım. yine bu tarz işler yapacağım ve uğraştımasın istiyorum. o yüzden indesign öğrenmeye çalışıyorum ama corel de ki rahat çalışma ortamını onda bulamadım sıkılıyorum Sayfa Kaydırma neyse halledeceğiz bir şekilde yine uğraşarak.
Bu mesajdan alıntı yap