sayfa kaymaları

InDesign - sayfa kaymaları Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar sayfa kaymaları hususunda çok dertliyim. bu kitapta çıldıracam. dikkatsizlik yüzünden defalarca tekrar baştan mizanpaja aldım. problem için yardımcı olursanız sevinirim. elimde 45 adet hikaye var. ve her ...

sayfa kaymaları
eensar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eensar

Hiç Biri / İstanbul

sayfa kaymaları

Alt 09-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar sayfa kaymaları hususunda çok dertliyim. bu kitapta çıldıracam. dikkatsizlik yüzünden defalarca tekrar baştan mizanpaja aldım. problem için yardımcı olursanız sevinirim. elimde 45 adet hikaye var. ve her birini başlığını sayfanın ortasından başlatıyorum. fakat sonradan aralık değişmeleri veya farkı değişiklikler olunca sayfalar kayıyor. metin çerçevelerini yeniden ayarlıyorum. hikayeler kısa kısa... sütün kesmelerini deniyorum istediğim sonucu alamadım. uzun sayfalı çalışmalarda sayfa kaymalarını önlemek için ne yapıyorsunuz. teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

satoş isimli Üye şimdilik offline konumundadır

satoş

Grafiker / Ankara

Alt 09-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba
Yazıyı formatladığınızda yani fontunu büyütüp küçültüğünüzde, farklı font denediğinizde, tireleme ya da buna benzer değişiklikler yaptığınızda sayfaya sığmayan çalışma kayma yapabilir. Bunu önlemenin iki yolu var benim bildiğim. Birincisi ya farklı layerlarda çalışın ve o layerda değişiklik yapılamaması için layerı kilitleyin ya da hareket etmesini istemediğiniz çalışmayı seçin ve object menüsünden lock position'ı işaretleyin.. Umarım faydalı olur.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 09-04-2009 #3
hangi programda çalıştığını belirtmemişsin ama?
quark ve indesign için, tüm metni birbirine linklemek zorunda olmadığını hatırlatayım, konu konu ayırabilirsin. bu şekilde çalıştığın konu bir sonraki konuyu etkileyemez. Ancak genel anlamda bahsettiğin sıkıntılar kuralları (master, stil vs) belirlenmeden yapılan bir çalışmada görülen sıkıntılar. Dökümanının alt yapsını teknik olarak doğru kurduğn zaman bu sorunların hiç birini yaşayamazsın.

Yok eğer corel de ya da freehand de yapmaya çalışıyorsan bu kitabı, Bu işi bırakıp afrikadaki iç savaşlarda arabulucu olmanı öneririm, Zira tanrılar bu tip bi sabır gücünü herkese vermez XD

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
eensar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eensar

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-04-2009 #4
ilgi ve alaka için teşekkürler. Tüm metindeki çerçevelerin linklerini ayırabiliyor muyuz. böyle bir imkan tanıyormu program. Tabi konu indesign da açıldığı için İndesigndan bahsediyoruz. duyrulur sayfa kaymaları
Bu mesajdan alıntı yap