Sayfa kenar boşlukları için yardıma ihtiyacım var

InDesign - Sayfa kenar boşlukları için yardıma ihtiyacım var ...

ecmenerdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ecmenerdem

Eğitimci / Eskişehir

Alt 27-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar. İndesign ile bir kitapçık hazırladım. Kitapçığın her sayfasını a5 olarak hazırladım.Tasarımda sayfaların dış kenarlarınaince şeritler(içlerine flu olarak resimler var) ekldim. Daha sonra pdf e dönüştürdüm. Bilgisayarda bakıldığında bir problem yok. Fakat kitapçık olarak a4 'e yazdırdığımda sayfanın önünün ve arkasının kenar boşluklarında farklılıklar oluyor. sayfaların genelde sağ tarafında boşluk oluyor. Önlü arkalı basıldığında ön sayfadaki kenar boşluğuna arka sayfadaki şerit denk geliyor. Ön sayfadaki kenar boşluğunu kestiğimde arka sayfadaki şeritin bir bölümü gidiyor. Buda beni çok sıkıntıya soktu. Aslında tam olarak istediğim şey, her sayfanın kenarlara 0(sıfır) olmasını istiyorum, hiç boşluk kalmasın kenarlarda. Nasıl ayarlayabilirim.Bana bu konuda yardım edecek arkadaşıma şimdidien çok teşekkür ediyorum. lütfen yardım edin... Yaptığım çalışmadan örnek sayfa aşağıda var. pdf şeklinde iken screenshot aldım.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 27-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
A4 basılacak olan bir işi niye a5 çalıştın ki?
Neyse burayı geçelim.
İnkjet çıkış mı alıyorsun anlamadım.
Ayrıca eğer sen sayfa boyutuna işi tam oturttuysan, dijital olarak da basılsa matbaa da da basılsa ön arka sıfır oturacaktır.

şu gördüğüm 2 numaları sayfa değil mi? öyleyse bu iş nasıl bir A5 tir ki?
Kesim yerleri neresi?
Bu mesajdan alıntı yap
ecmenerdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ecmenerdem

Eğitimci / Eskişehir

Alt 27-05-2011 #3
Keserken 3. sayfanın yarısınıda aldım iki sayfada gözüksün diye. Orada sayfalar yarım gözüküyor. kesim yerinin nasıl ayarlanacağını beceremedim. Bilgisayardan baktığımda kenarlar tam gözüküyor. Ama çıktı aldığımda her sayfasın sağından fazladan boşluk oluyor, sol tarafta boşluk kalmıyor. Bunun ayarlamasını nasıl yapacağım konusunda beni bilgilendirebilirmisin?
Bu mesajdan alıntı yap