Sayfaları A4'e çevirme

InDesign Soru ve Sorunlarınız - Sayfaları A4'e çevirme Sponsorlu Bağlantılar Merhaba Arkadaşlar. Indesign ilk defa kullanarak bir telefon rehberi yaptım. doğru programı mı kullandım emin değilim Şimdi ben A4 çıktı alacağım. Her kağıtta bir sayfa olacak. Pdf ye ...

Sayfaları A4'e çevirme
ebruli3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ebruli3

Hiç Biri / Afyonkarahisar

Sayfaları A4'e çevirme

Alt 12-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar. Indesign ilk defa kullanarak bir telefon rehberi yaptım. doğru programı mı kullandım emin değilim Sayfaları A4'e çevirme Şimdi ben A4 çıktı alacağım. Her kağıtta bir sayfa olacak. Pdf ye çevirdiğimde 2 sayfayı birleştirdi A3 olarak kaydetti. Bunları A4 nasıl yaparım. Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

nisay87 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nisay87(30)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 12-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
File menusu adobe pdf preset kısmından export ederken range yazan kısma sayfa numaralarını tek tek girmelisin.. yani her sayfa için o işlemi tekrarlamalısın
Bu mesajdan alıntı yap
ebruli3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ebruli3

Hiç Biri / Afyonkarahisar

Alt 18-05-2011 #3
Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
ademer27 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ademer27

Grafiker / Gaziantep

Alt 18-06-2011 #4
PDF'e export ederken Pages bölümünde spreads var onun seçeneğini kaldır bütün sayfaları tek seferde pdf yap sıkıntın kalmaz
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-06-2011 #5
Sayfaları yanyana görmeniz onların ölçüsünün değiştiği anlamına gelmez... Sadece baskı için yanyana sayfaları algılamanızı sağlar. (facing pages) Dökümanınızı açarken ölçünüz ayarlarınız neyse ister tek tek ister yanyana ölçü aynıdır. Ancak mesala A3 olan bir çalışma için A4 çıktı ayarlarınızı printer ayarlarından yaparsınız. Indesign ile alakalı değildir. Facing Pages olan bir çalışmayı export pdf yaparken spread işaretli olmazsa sayfalar alt alta olur. 5. ay konu ama ek bilgi olsun bakalım....
Bu mesajdan alıntı yap