sayfanın bağını koparma

InDesign - sayfanın bağını koparma ...

sayfanın bağını koparma
hmalkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hmalkan

Öğrenci (Diğer) / Ankara

sayfanın bağını koparma

Alt 07-02-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

..

elimdeki dökümanda bütün metin alanları birbirine bağlı. mesela satır aralığını azaltırsam diğer sayfadan bir iki satır çalıştığım sayfaya geliyor. ben bu bağı bir yerden itibaren koparmak istiyorum. nasıl yaparım?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

korhanyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korhanyilmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 07-02-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hangi program?
Bu mesajdan alıntı yap

hmalkan

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 07-02-2013 #3
indesign tabii ki.
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 07-02-2013 #4
..

elimdeki dökümanda bütün metin alanları birbirine bağlı. mesela satır aralığını azaltırsam diğer sayfadan bir iki satır çalıştığım sayfaya geliyor. ben bu bağı bir yerden itibaren koparmak istiyorum. nasıl yaparım?
Üst menülerden Window>Utilities>Scripts'ten "SplitStory" scriptini çalıştırırsanız metin alanlarının birbiriyle olan bağı kopacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

hmalkan

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 07-02-2013 #5
Üst menülerden Window>Utilities>Scripts'ten "SplitStory" scriptini çalıştırırsanız metin alanlarının birbiriyle olan bağı kopacaktır.
ama ben bütün sayfaların bağı kopsun istemiyorum. sadece bir noktadan kopsun istiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
selimbabat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 07-02-2013 #6
..

InDesign CS5: Birbirine bağlı metin çerçevelerini kopartmak (Split Story)
Bu mesajdan alıntı yap

hmalkan

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 07-02-2013 #7
InDesign CS5: Birbirine bağlı metin çerçevelerini kopartmak (Split Story)
daha önce de yazmıştım. ben bütün metin kutularının bağı kopsun istemiyorum. sadece bir noktadan koparmak istiyorum. diğerleri yine birbirine bağlı kalsınlar.
Bu mesajdan alıntı yap
korhanyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korhanyilmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 07-02-2013 #8
ozman sıralı bağladığın sayfaları kopartmak istediğin yere kadar daralt ve yeni sayfaya diğer sayfaları otomatik sıralat.
Bu mesajdan alıntı yap
selimbabat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 07-02-2013 #9
daha önce de yazmıştım. ben bütün metin kutularının bağı kopsun istemiyorum. sadece bir noktadan koparmak istiyorum. diğerleri yine birbirine bağlı kalsınlar.
O konuda mühendislerimiz çalışmalarına devam ediyor. Bi sonuca ulaşıldığında haberdar edeceğiz. sayfanın bağını koparma iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

hmalkan

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 07-02-2013 #10
O konuda mühendislerimiz çalışmalarına devam ediyor. Bi sonuca ulaşıldığında haberdar edeceğiz. sayfanın bağını koparma iyi çalışmalar.
:/ teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları