Sayfayı Yeniden boyutlandırma

InDesign Soru ve Sorunlarınız - Sayfayı Yeniden boyutlandırma ...

alaturkajoker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alaturkajoker

Grafiker / Eskişehir

Alt 12-06-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Merhaba;

Üzerinde çalıştığım bir dergi var yüz sayfanın üzerinde, indesign cc ile çalışıyorum,

Ancak şöyle bir sıkıntım var, ben projeyi tamamladım müşteri derginin 1 cm daha uzun olmasını istiyor, sayfa boyutundan değiştirdiğim zaman tüm ögeler etkileniyor.

Sayfaların sadece alt ve üst kısımlarından 0.5 cm boşluk eklemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 12-06-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
1. tüm ögeler etkileniyor derken nasıl bir etkilenme?
2. Sadece alt ve üst kısımlarından 0.5 cm boşluk eklmek için :
Master sayfalar seciliyken File > Document setup girin sadece Height bölümüne örneğin 29,7 ise 30.7 girin eşit şekilde alt ve üst kısımlarından 0.5 cm boşluk ekleyecektir
Bu mesajdan alıntı yap
alaturkajoker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alaturkajoker

Grafiker / Eskişehir

Alt 25-07-2014 #3
1. tüm ögeler etkileniyor derken nasıl bir etkilenme?
2. Sadece alt ve üst kısımlarından 0.5 cm boşluk eklmek için :
Master sayfalar seciliyken File > Document setup girin sadece Height bölümüne örneğin 29,7 ise 30.7 girin eşit şekilde alt ve üst kısımlarından 0.5 cm boşluk ekleyecektir
Hocam yardımın için teşekkür ederim. Sayfa genişliğini değiştirdiğimde sağdaki sayfanın da solda ki sayfanın da sağından artış yapıyordu benim istediğin ise sağdaki sayfanın sağından solda ki sayfanın solunda artış yapmasıydı ama hallettim. Çözüm yolu olarak oldukça biraz taş devri usulü oldu ama soldaki tüm ögeleri toplu halde belirli bir uzunlukta kaydırdım soldaki her sayfa için tek tek. Taş devri yönetimi oldu ama hallettim. Boylamasına yaptığımda çok sıkıntı olmadı zaten tek taraflı bile olsa gözle fark edilmeyen derecede artış oldu.
Bu mesajdan alıntı yap