Sayfaya çerçeve

Corel Draw - Sayfaya çerçeve Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar, corel Draw'da bir kitap dizgisi yapmaktayım ve bu işte çok yeniyim. Bu dizgi işini 5-6 ay önce almıştım. Sonra kalmıştı. Şimdi, başladığım zaman yaptığım bazı şeyleri hatırlayamıyorum. ...

Sayfaya çerçeve
galadrim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

galadrim(40)

Grafiker / İzmir

Sayfaya çerçeve

Alt 29-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar, corel Draw'da bir kitap dizgisi yapmaktayım ve bu işte çok yeniyim. Bu dizgi işini 5-6 ay önce almıştım. Sonra kalmıştı. Şimdi, başladığım zaman yaptığım bazı şeyleri hatırlayamıyorum.
Söz gelimi linkini verdiğim resimdeki içine metni yerleştirmek için oluşturduğum mavi çerçeve nedir, nasıl yapmışım ben onu? Bir de bu çerçeveyi ve metin - paragraf biçimlendirmelerini kitaptaki tüm sayfalara nasıl taşırım?

Sayfaya çerçeve

Çok teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 15-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Büyük ihtimalle bir dikdörtgen rectangle) çizdiniz ve text aracı ile (fSayfaya çerçeve dikdörtgenin içine (kenarından biraz içeri) tıkladınız ve dikdörtgene sabitlenmiş bir text frame (paragraf çerçevesi) oluşturdunuz.

Paragraf stilleri için text stilleri oluşturabilir ya da edit>copy properties from... komutunu kullanabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
cem bulut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cem bulut

Grafiker / Ankara

Alt 18-07-2008 #3
corele yeni başlamışken bırak
indesigne geç
adobe programları bu işin en iyileri
indesign için sorularını cevaplarım eğer geçersen.
kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 18-07-2008 #4
indesigne geç
kolay gelsin

sana sadece gülüyorum cem bulut kedi ulasamadıgı ciğere mundar dermiş Sayfaya çerçeveSayfaya çerçeve
Bu mesajdan alıntı yap
Xmen62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Xmen62

Grafiker / İstanbul

Alt 19-07-2008 #5
indesigne geç
kolay gelsin

sana sadece gülüyorum cem bulut kedi ulasamadıgı ciğere mundar dermiş Sayfaya çerçeveSayfaya çerçeve
Sen onu bırak ta ben başka biliyorum da o daha iyi de felan filan...

user82 sana katılıyorum.
Bence çözüm bulmak bu değil.
Bu mesajdan alıntı yap
Xmen62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Xmen62

Grafiker / İstanbul

Alt 19-07-2008 #6
Arkadaşlar, corel Draw'da bir kitap dizgisi yapmaktayım ve bu işte çok yeniyim. Bu dizgi işini 5-6 ay önce almıştım. Sonra kalmıştı. Şimdi, başladığım zaman yaptığım bazı şeyleri hatırlayamıyorum.
Söz gelimi linkini verdiğim resimdeki içine metni yerleştirmek için oluşturduğum mavi çerçeve nedir, nasıl yapmışım ben onu? Bir de bu çerçeveyi ve metin - paragraf biçimlendirmelerini kitaptaki tüm sayfalara nasıl taşırım?

Sayfaya çerçeve

Çok teşekkürler.
Resmi link şeklinde eklemek pek kullandığım bişe değil. Ama o şekilde eklendiğinde kenarında mavi çerçeve oluşmuyor, tahminimce sonradan yaptığınız bir görünüm olmalı. Paragraf biçimlendirmeleri ile ilgili olarak ta bir resmini eklerseniz daha açıklayıcı olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
corel, ereve, kitap, metin, sayfa