Sayfayı yırtıp içinden bir şeyi nasıl çıkartırız?

Corel Draw - Sayfayı yırtıp içinden bir şeyi nasıl çıkartırız? ...

cafercer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cafercer

Hiç Biri / Ankara

Alt 08-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Ben örneğin bir sayfa yırtılmışta içinde herhangi bir şey çıkma efektini nasıl yaparım?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 08-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ben bu işin filitresi, efekti varmidir bilmem. Konuyu Corel bölümüne açmışsınız. Corelde olurmu onuda bilmem. Belki photoshop'ta böylesi filtreler olabilir.
Benim tavsiyem, elinize bir kurşun kalem ve kağıt alıyorsunuz. İstediniz yırtılma biçimini, eskiz çalışmasını yaparak çiziyorsunuz. Sonra scan edip photoshopta burn, dodge, sponge tool, gibi araçları kulanarak ilustrasyon çalışmanızı tamamlıyorsunuz. Efekt, filitre boş şeyler. Orjinal çalışma için tek yöntem bu...
Tavsiyedir...
Bu mesajdan alıntı yap
buraXlee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

buraXlee(34)

Webmaster / İstanbul

Alt 09-07-2008 #3
Nükhet hanım herkes böyle çalışıyor sanırım illaki taramak mı lazım acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
broken_wings isimli Üye şimdilik offline konumundadır

broken_wings

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 09-07-2008 #4
Torn page die brush setler var..Belki işlerinizi görebilir..Eğer isteğiniz drawdaysa çizmek çok kolay olur..
Bu mesajdan alıntı yap
Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-07-2008 #5
Nükhet hanım herkes böyle çalışıyor sanırım illaki taramak mı lazım acaba?
Herkes nasıl çalışıyor bilemem. Soruya, kişisel cevabımı tecrübeme dayanarak doğru yöntem olduğuna inandigim için veriyorum. Bu şekilde çalışmak zorundasın demiyorum. Operatorle grafiker arasında bir fark olduğunu ve grafiker yoğurdu bu şekilde operator şu şekilde yiyiyor gibi birşey bu...
Eğer yazımın bu kısmına yorum yapılacaksa, lütfen konu başlığını unutmadan ve konuyu dağıtmadan yazalım. Sonrasinda bende söz hakkımı kulandığımda konu dagılıp kavga ediyormuş görünümüne dönüyor.
Bu mesajdan alıntı yap
musdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musdi

Grafiker / Isparta

Alt 11-07-2008 #6
Ben örneğin bir sayfa yırtılmışta içinde herhangi bir şey çıkma efektini nasıl yaparım?
Sayfanın ortasına polygon tool / polygon'u kullanarak 5-8 kenarlı bir çokgen çizin. Shape tool'u kullanarak -köşegenlerin arasında kalan- orta noktalarını biraz içeriye alın. İnteractive distortion tool / distort'u kullanarak değişik şekilde çıkma efektleri yapabilirsiniz...

İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
CrazySS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CrazySS

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 11-07-2008 #7
Bu mesajdan alıntı yap
andesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

andesign

Grafiker / Antalya

Alt 01-08-2008 #8
aslında nükhet hanım haklı avrupada çoğu grafiker bilgisayar başında tasarım yapmaz grafikerin işi ellerini kalem tutarak kullanmaktır. Elle yapılan çizimi bilgisayar ortamına aktarmaksa operatörün işidir ama türkiye şartlarında bu mümkün değil malesefSayfayı yırtıp içinden bir şeyi nasıl çıkartırız?
Bu mesajdan alıntı yap
absolud isimli Üye şimdilik offline konumundadır

absolud

Grafiker / İstanbul

Alt 14-08-2008 #9
evet arkadaslar nuket hnm anlattığı gıbı her ısın bır kolayı var nasılsa plıgınler brushlar vs... bıraz kendımız uretelım profesyonellık anlamında :P
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
bir, çıkartırız, içinden, nasıl, sayfayı, yırtıp, şeyi