sayının üstü nasıl yazılı?

Corel Draw - sayının üstü nasıl yazılı? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar benim bir sorum olacak corel 11 kullanıyorum bir sayının karesini nasıl yazabilirim mesela 1 in üstünde daha küçük 2 yazmak istiyorum ama yazamıyorum 1 ve 2 yi ...

coreldeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 16-09-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar benim bir sorum olacak corel 11 kullanıyorum bir sayının karesini nasıl yazabilirim mesela 1 in üstünde daha küçük 2 yazmak istiyorum ama yazamıyorum 1 ve 2 yi ayrı yazıp 2 yü küçültüp birin üstüne koyuyorum o zamanda yazıyı bir yere oturturken sorun oluyor tek parça olarak nasıl yazabilirim şimdiden sağolun umarım anlatabilmişimdir
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Erkan ERGEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan ERGEN

Özel

Grafiker / Karabük

Alt 16-09-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
corel'de kostüm ayarlarına girdiğinizde orada commands ı seçip text menüsünü işaretlediğinizde üssü ve kökü yazma seçeneklerinin olduğunu görürsünüz. komutu seçip kısayol atayarak ya da sürükle bırak ile üst menüye yerleştirerek kullanıma açabilirsiniz. tavziyem kısayol atamanızdır yazarken kolaylık sağlar.
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 16-09-2010 #3
üsse alacxağın yazıyı seç 11 de sanırım text özelliklerinde position da super script var onu seç işin görülür.İStersen kısayola da atayabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 20-09-2010 #4
alwaysbroker kostüm ayarları nerde daha açık yazarmısın hangi menünün altında olduğunu ben biraz yeniyimde. Şimdiden sağol
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-09-2010 #5
alwaysbroker kostüm ayarları nerde daha açık yazarmısın hangi menünün altında olduğunu ben biraz yeniyimde. Şimdiden sağol

Kısayolu: ctrl + j/workspace/customization/commands
Bu mesajdan alıntı yap

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 20-09-2010 #6
Bu menüleri buldum dediğini yaptım ama yazmaya başladıktan sonra bişey değişmedi bide yazıp yazıyı seçip denedim genme olmadı ben biraz acemiyim kusura bakma daha dataylı anlatırsan yapıcam heralde yazıyı yazıpnı yapıcam bunları.
Bu mesajdan alıntı yap

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-09-2010 #7
Ben de hiç yapmadım ama şimdi ilk kez deniyorum ve yaptığımı sana adım adım yazacağım:

Büyük harfle "X2" yaz. Ctrl j/customozation/commands yap. File kısmından da "text" seçili olsun. Yuvarlak içine aldığım superscript'e tut ve ekrana taşı. Minicik bir kare içinde sana bir kutucuk gelecek. Şunun gibi:

Sonra yazdığımız "X2" nin sadece 2'sini seç ve o gelen kutucuğa tıkla. Böylece 2 sayısı X'in üzerine gelecek. Sonuç:

alwaysbroker'ın dediği gibi bunu kısayol olarak atarsan her defasında da bu kadar uğraşmamış olursun.

Umarım anlatabilmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 21-09-2010 #8
tdesigner84 harikasın herkeze çok teşekkürler yaptım valla menüleri pek bilmiyorum o yüzden biraz uzun anlattırdım ama sağolun çok sevindim öğrendiğim için çok işime yarıcak
Bu mesajdan alıntı yap
mrandanyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mrandanyan

Grafiker / İstanbul

Alt 18-10-2010 #9
Arkadaşım çok teşekkürler iyi bir anlatım olmuş emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-10-2010 #10
tdesigner84 harikasın herkeze çok teşekkürler yaptım valla menüleri pek bilmiyorum o yüzden biraz uzun anlattırdım ama sağolun çok sevindim öğrendiğim için çok işime yarıcak
Arkadaşım çok teşekkürler iyi bir anlatım olmuş emeğine sağlık
Rica ederim, bu soru sayesinde ben de öğrenmiş oldum. sayının üstü nasıl yazılı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları