scan ettiğim belgeyi orjinal renge nasıl getirebilirim

Photoshop - scan ettiğim belgeyi orjinal renge nasıl getirebilirim ...

cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 21-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

herkese merhaba arkadaşlar sizlere bir sorum olacak.scan ettiğim bir resmin çıktısını alacağım fakat orjinal haline göre çok uzak oluyor. bu konuda neler yapmamı önerirsiniz. bir de mesela resmin bir yerinde sarı renk var ben bunu turuncu yapmak istiyorum nasıl yapabilirim. hue saturation kısmındaki oynamalarla diğer taraftaki kısımlarında rengi değişiyor. seçim araçlarıylada yapmam çok uzun zaman alıyor çünkü çok karışık ve içiçe bu konuda ne yapmamı önerirsiniz. cevaplarınızı bekliyorum. herkese iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ufukdural isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ufukdural(52)

Hiç Biri

Alt 21-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
cumali12 merhaba; fotoğrafın aynısını printer'inle elde etmen tamamen printer'ının kalitesine bağlı, renk tonları değiştirmen içinse bu linkte anlatılıyor nasıl yapabileceğin.

fotoğrafta renk değiştirme

Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
cikolatacadii isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cikolatacadii

Grafiker / Balıkesir

Alt 21-05-2008 #3
ps de layır ını ikizle alttaki layırı rengini isteğin gibi yap üstki o bölgeyi sil..

taradığın zaman renkle rsoluk gibi durur genelde contras ayarları ile oyna ama abartmadan çç
Bu mesajdan alıntı yap
FRTDESIGN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FRTDESIGN

Grafiker / İstanbul

Alt 22-05-2008 #4
Kurcala oyna boz scan ettiğim belgeyi orjinal renge nasıl getirebilirim hepsini yapabilirsin xD bi sürü seçenek yöntem var...
Mesela çok eski bir siyah beyaz resimi çatlak yırtk bi resmi toparlamıstım renklermiştim.. bunun için bi çok yöntem kullanabilirsin..
Bu mesajdan alıntı yap
cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 22-05-2008 #5
cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkürler. biraz anladım fakat hala kafamda tam oturmayan kısımlar var. mesela sarı rengi turuncu yapmak istesem hangi renkleri azaltmam gerekir. kendim kurcalıyorum. mesela hue kısmında sarı rengi tıklatıp azaltıyorum fakat istediğim rengi elde edemiyorum. her defasında yakaladım mı acaba deyip çıktısını almak çok masraflı oluyor. bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. kurcalarken şöyle bir sorunla karşılaşıyorum. mesela sarı renk üzerinde oynama yaparken bu sefer diğer renkler değişiyor.ama ben onların değişmesini istemiyorum. seçim araçlarıyla da seçemiyorum çünkü içiçe karmaşıktır. seçmeye çalışmak çok zaman alacak bir şey. cevaplarınızı bekliyorum herkese iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 22-05-2008 #6
Image>Adjustments>Selective Colors menüsünden Selective Colors menüsü ile bu istediğinizi belki yapabilirsiniz.

İlgili menüye ulaşmak için:

Selective Colors Menüsü:

Bu işlemle görseldeki sarı bölgeleri istediğiniz gibi değitirebilirsiniz.

Not: Görseldeki ilgili renk hangisi ise o renklerin tümü değişecektir.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

Tags
belgeyi, ettiğim, getirebilirim, nasıl, orjinal, renge, scan