scan ettiğim resimin ayrıntılarını nasıl artırabilirim?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - scan ettiğim resimin ayrıntılarını nasıl artırabilirim? Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar. çıkarmak için bir resmi scan ettim kulllandığım scanner resimleri çok fazla aydınlık yaptığından dolayı ayrıntıları kaybediyor bu ayrıntıları ortaya çıkarmak için ne yapmalıyım. daha sonra bu ...

cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 22-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar. çıkarmak için bir resmi scan ettim kulllandığım scanner resimleri çok fazla aydınlık yaptığından dolayı ayrıntıları kaybediyor bu ayrıntıları ortaya çıkarmak için ne yapmalıyım. daha sonra bu resmin çıktısını alacağım. herkese iyi çalışmalar. saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 22-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
renkleriyle oynascan ettiğim resimin ayrıntılarını nasıl artırabilirim? resmi buraya yüklersen daha çok yardım edebilirim. ctrl+m kombinasyonu ile açılan curves özelliğini yada level değerlerini oynayabilirsin. şimdilik kafadan bu kadar yardımcı olabildim. ama resmi eklersen daha çok yardım edebilirim.

tarama yaparken ufak bir püf noktası söyleyeyim. tarayıcılar genel olarak siyah ve beyaz renkleri baz alırlar. diğer renkleri ona göre dağıtırlar. eğer tararken bir parça siyah bir parça da beyaz(beyaz olmasa da olur taranacak resimde %100 mevcuttur çünküscan ettiğim resimin ayrıntılarını nasıl artırabilirim? ) karton vs birşey koyarsan resimler daha net çıkacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
mehmet1221 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmet1221

Baskıcı / Bingöl

Alt 22-05-2009 #3
Fiery Remote Scan programını kulan eğer tarayıcında network özeliği varsa yani ip üzerinden bağlanıyorsa bunda taramalarda hem renk aydınlık dpi vs. ayarlarını yapabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 23-05-2009 #4
Fiery Remote Scan programını kulan eğer tarayıcında network özeliği varsa yani ip üzerinden bağlanıyorsa bunda taramalarda hem renk aydınlık dpi vs. ayarlarını yapabilirsin.
arkadaşlar cevaplarınız için sağolun. level ve curves ayarları ile oynamalar yaptım fakat tatmin edici bir sonuç alamadım. farklı bir yöntem var mı diye bir sorayım dedim.
mehmet arkadaş bu bahsettiğin program hakkında biraz daha bilgi verebilir misin?
iyi çalışmalar. saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap

mehmet1221

Baskıcı / Bingöl

Alt 23-05-2009 #5
şöyle söylim bu program benim şuan canon CLC3220 renkli fotokopi + scane olarak kulandığım makinada kulanıyorum programın usb üzerinden çalışıp çalışmadığını bilmiyorum pazartesi bakıcam fakat remote ismi sadece ip üzerinden olma ihtimali olabilir gibime geliyo pazartesi bakıp yazarım program 600 dpi dan 200 dpi ye kadar tarama yapiyo tarama seçenekleri pdf-tif ve jpg uzantılı dediğim gibi pazartesi günü yada yarında bakarsın yazarım.selametle
Bu mesajdan alıntı yap

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 23-05-2009 #6
hocam sevinirim. iyi çalışmalar.iyi günler.saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap

mehmet1221

Baskıcı / Bingöl

Alt 25-05-2009 #7
s.a kardeş bahs ettiğim scan programı sadece ip üzerinden scan yapiyo yani usb seçeneği vermedi ekran görüntüsü bu

birde bunu dene googlede isimi VueScan indir diye aratıp dene istersen
Bu mesajdan alıntı yap

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 25-05-2009 #8
sağol mehmet arkadaş. ilginden dolayı teşekkürler. iyi çalışmalar.saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap