Seçim araçları hakkında ayrıntılı bilgi

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Seçim araçları hakkında ayrıntılı bilgi ...

DarkBerG isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DarkBerG

Grafiker / İstanbul

Alt 06-11-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar,

Uzun zamandır Corel Draw kullandım. Girdiğim işlerde diğer programlar da kullanılmadığı için genellikle bu program işimi rahat görüyordu. İş değişikliği nedeni ile İllustrator e geçmek zorunda kaldım Seçim araçları hakkında ayrıntılı bilgi Uzun zaman sonra unuttuklarımı öğrenmeye çalışıyorum.

Benim sorum seçim aracı hakkında..
(Bir kaç arkadaşıma sordum fakat bilgilerinin olmadıklarını söylediler. Belki bir çözüm vardır ve siz biliyorsunuzdur. )

Corelde "Selection Tool" ile birden fazla seçim yapmak istediğimde, mausem ile basıp sürüklüyorum ve seçim alanımın içinde kalan objelerimi seçmiş oluyorum. Çizginin değmesi önemli değil. İçinde kalanları seçiliyor.

İlustrator de öyle değil ama. Seçim araçları hakkında ayrıntılı bilgi Objenin kenarına deyse bile onuda seçmiş oluyor.
Ayrıntılı seçimlerde bu özellik gerçekten can sıkıcı. Seçim araçları hakkında ayrıntılı bilgi

Bunun bir çözümü var mı? Var ise nasıl bir ayar yapılmalı?

Bu konuda bilgilerinizi rica ederim.
Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-11-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
magic wand tool ile bir objeye tıklarsanız aynı renkte bütün objeleri seçer... Lasso tool ile şeçim alanı belirleyebilirsiniz. bir objeye tıkladığınız zaman select sekmesinde same seçeneğinde yer alan menüye göre aynı renk aynı stroke kalınlığı v.s. gibi seçeneklerle karmaşık objelerde aynı özelliklere sahip olanları seçebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
DarkBerG isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DarkBerG

Grafiker / İstanbul

Alt 07-11-2013 #3
Merhaba,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. İllusrator seçim araçları gerçekten çok gelişmiş. Renklere, cinslere, kalınlıklara.. vb. göre seçimler yapılabilir.

Diğer seçim araçları konusunda bilgim var aslında.. Benim tek sorunum "Selection Tool" ile . Seçim araçları hakkında ayrıntılı bilgi Objenin kenarına deyse bile seçim yapıyor. Sadece içinde kalanları seçme gibi bir özelliği veya bir ayarı var mı?

Şimdiden teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
serkanbens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serkanbens(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-11-2013 #4
Ben öyle bir ayar yok diye biliyorum.Seçim konusunda İllustrator çok hassas.
Bu mesajdan alıntı yap