Şeffaf görüntü verme

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Şeffaf görüntü verme Sponsorlu Bağlantılar meraba arkadaşlar adobe Illustrator ile cizime resimdeki gimi şeffaf veya cam görüntüsü vere bilirmiyiz ben baya bir oraştım bulamadım açıkcası eyer bildiginiz başka bir program böyle işlemi yapıyorsa ...

Şeffaf görüntü verme
drosyax isimli Üye şimdilik offline konumundadır

drosyax

Matbaacı / İstanbul

Şeffaf görüntü verme

Alt 19-10-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

meraba arkadaşlar adobe Illustrator ile cizime resimdeki gimi şeffaf veya cam görüntüsü vere bilirmiyiz ben baya Şeffaf görüntü verme bir oraştım bulamadım açıkcası eyer bildiginiz başka bir program böyle işlemi yapıyorsa paylaşırmısınız
teşekürler.

Şeffaf görüntü vermeŞeffaf görüntü verme
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ultio isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ultio

Magic & Mayhem

Eğitimci / Yurtdışı

Alt 21-10-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
En basitinden Gradient tool ile(uygulamacılar arasından degrade), daha profesyonel bir uygulama için mesh tool ile ilgili çalışmalara forum içindeki derslerden ulaşabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2013 #3
gradient-cliping mask hakkında ayrıntılı bir ders yardımıyla da yapabilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap

drosyax

Matbaacı / İstanbul

Alt 22-10-2013 #4
teşekürler önerdiniz derslere hemen bakıyorum
Bu mesajdan alıntı yap

drosyax

Matbaacı / İstanbul

Alt 23-10-2013 #5
arkadaşlar forumda söylemiş oldugunuz dersleri bulamadım lütfen bildiginiz ders bölümü varsa paylaşırmısınız tşkler
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-10-2013 #6
ben (özür dileyerek) opacity mask demeliydim. Googleda illustrator transparency palet ve opacity mask diye arama yaparsanız derslere ulaşabilirsiniz. Keşke vaktim olsa hazırlayabilsem...
Bu mesajdan alıntı yap

drosyax

Matbaacı / İstanbul

Alt 23-10-2013 #7
ben (özür dileyerek)
rica ederim

opacity mask demeliydim. Googleda illustrator transparency palet ve opacity mask diye arama yaparsanız derslere ulaşabilirsiniz. Keşke vaktim olsa hazırlayabilsem...

bilgi ve yönledirmeler için çok teşekür ederim
Bu mesajdan alıntı yap

drosyax

Matbaacı / İstanbul

Alt 23-10-2013 #8
arkadaşlar googlede ve forumda yaptım araştırmada aradım bilgiyi bulamadım malesef

tekrar konuyu toparlamak gerekirse benim asıl sıkıntım ve takıldım konuyu şöyle olmaktadır

Şeffaf görüntü verme
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 14-11-2013 #9
burada tam anlamıyla şeffa görüntü olmadan da çizim-boyama tekniklerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle "mesh" üzerine araştırma yapın. Çok örnek bulacaksınız. yine de doğru renkleri bulabilirseniz ki, kopyalayabileceğiniz değerler örneğinizde var, sadece çizim ve boyalar bile olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap