şeffaflık efekti ??

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - şeffaflık efekti ?? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşar benim sorum cs4 kullanıyorum elimdeki bir resmin ortasına bir halka çizecem o çizdiğim halkanın dışına doğru bir şeffaflık gelerek kaybolacak yani bir hatıra fotosu gibi ortadaki resim ...

şeffaflık efekti ??
krallls isimli Üye şimdilik offline konumundadır

krallls

Grafiker / Adana

şeffaflık efekti ??

Alt 17-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşar benim sorum cs4 kullanıyorum elimdeki bir resmin ortasına bir halka çizecem o çizdiğim halkanın dışına doğru bir şeffaflık gelerek kaybolacak yani bir hatıra fotosu gibi ortadaki resim sabit duracak dışarıya doğru geri kalan tüm alan yavaşça şeffaflaşıp kaybolacak bunu nasıl yapabilirim?
aynı işlemi farlı şekillerde de uygulamak istiyorum ama gradien tool kullanır gibi, şeffaflık veremedim ne yapmalıyım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

umitulgen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

umitulgen(39)

Grafiker / Düzce

Alt 17-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
şeffaflık efekti ??

Yapmak istediğin bu ise çok kolay; Açtığın resme yeni bir layer ekle, eklediğin layere bi renk ver, seçim aracı ile resimden çıkartmak istediğin alanı seç daha sonra Select-Modify-Feather de (Ctrl+Alt+D) çıkan menüde radius değerini resmin çözünürlüğüne göre ayarla yüksek bi değerde olmasına özen gösterki köşelere doğru daha saydam bi şekilde geçsin. işine yarar umarım.
Bu mesajdan alıntı yap

krallls

Grafiker / Adana

Alt 17-02-2010 #3
evet istediğim efekt bu ama sanırım bir yeri eksik yapıyorum sonradan eklediğim layerı tam olarak nasıl kullanacağım 2. layer ı siyah yapıtığımda ana resim görünmüyor layer kısmından alt ana layer ı seçip Select-Modify-Feather de (Ctrl+Alt+D) yolunu izliyorum ama sadece oluşturduğum seçim alanının boyutu küçülüyor nerede hata yapıyorum şeffaflık efekti ??
Bu mesajdan alıntı yap
firex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firex

Arı Üye

Eğitimci / İstanbul

Alt 17-02-2010 #4
Mask da uyglayabilirsin yeni açtığın siyah layere
Bu mesajdan alıntı yap
umitulgen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

umitulgen(39)

Grafiker / Düzce

Alt 17-02-2010 #5
evet istediğim efekt bu ama sanırım bir yeri eksik yapıyorum sonradan eklediğim layerı tam olarak nasıl kullanacağım 2. layer ı siyah yapıtığımda ana resim görünmüyor layer kısmından alt ana layer ı seçip Select-Modify-Feather de (Ctrl+Alt+D) yolunu izliyorum ama sadece oluşturduğum seçim alanının boyutu küçülüyor nerede hata yapıyorum şeffaflık efekti ??

2. layer doğal olarak renk ile kapladığın için tabiki siyah olacak. Sen Yuvarlak seçim yaptıktan sonra "Ctrl+Alt+D" uygula sonra (yüksek bi değerle dene) direk "del" tuşuna bas göreceksin ki alttaki resim ortaya çıkacak saydam bi şekilde örnekte yaptığım resim gibi. İyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

krallls

Grafiker / Adana

Alt 17-02-2010 #6
2. layer doğal olarak renk ile kapladığın için tabiki siyah olacak. Sen Yuvarlak seçim yaptıktan sonra "Ctrl+Alt+D" uygula sonra (yüksek bi değerle dene) direk "del" tuşuna bas göreceksin ki alttaki resim ortaya çıkacak saydam bi şekilde örnekte yaptığım resim gibi. İyi çalışmalar
evet dediğiniz gibi yaptım oldu teşekkür ederim yanlız CS4 te tuş kombinasyonu biraz farklı ya menüden ya da Shift+F6 tuşu ile bu işlemi yapmamız gerekiyor
Bu mesajdan alıntı yap
seckwotr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seckwotr

Eğitimci / Balıkesir

Alt 25-02-2010 #7
alternatif bir fikir...

Siyah ekranı bir üst pencerede ac
secim aracından daire olanı sec/feather 25% yap ve o secilin alanı kes
böylece alltaki katman güzelcene gözüksün
Bu mesajdan alıntı yap