Şekli Çerçevesinden Ayırma Kısayolu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Şekli Çerçevesinden Ayırma Kısayolu Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar tüm uğraşlarıma rağmen ne hatırlayabildim ne de bulabildim. corel draw da şekli çerçevesinden ayırmak için kullandığımız kısayol neydi acaba ? aklımda sadece "shift" kalmış. tabii o da ...

HepBahar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HepBahar

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-08-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar tüm uğraşlarıma rağmen ne hatırlayabildim ne de bulabildim. corel draw da şekli çerçevesinden ayırmak için kullandığımız kısayol neydi acaba ? aklımda sadece "shift" kalmış. tabii o da olmayabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 27-08-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Eğer gruptan ayırmak istiyorsanız Ctrl+U, parçayı parçalara ayırmak istiyorsanız Ctrl+K...
Kısayollar işe yaramazsa Arrange / Break Curve Apart menüsü işinizi görür ...
Bu mesajdan alıntı yap

HepBahar

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-08-2013 #3
Eğer gruptan ayırmak istiyorsanız Ctrl+U, parçayı parçalara ayırmak istiyorsanız Ctrl+K...
Kısayollar işe yaramazsa Arrange / Break Curve Apart menüsü işinizi görür ...
ilginiz için teşekkür ederim...
tam izah edemedim galiba. mesala bir çember çiziyorum ve içini renklendiriyorum. yapmak istediğim şey;bu renkli çemberin dışında bulunan ilk çizdiğim çemberi ayırmak. böylece elimde kenarları olmayan bir renkli çember kalmasını sağlama. sadece dolgu kısmını istiyorum dış hat kenar çizgilerini ayırmak istiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 28-08-2013 #4
Elinizdeki çemberin kenar rengi farklı olması demek iki farklı obje olduğu anlamına gelmez. (Misal) çemberin içini istediğin renkle doldurduktan sonra renk seçeneklerinden (üzerinde çarpı olan) içi boş olana sağ tıklarsanız kenar çerçevesi olmayan bir obje oluşturmuş olursunuz. Hem bu çemberi elde etmek hem de aynı çemberden içi boş kenarları olsun isterseniz bir kopyasını alıp içini boşaltın istediğiniz renge sağ tıklayarak kenar çerçevesini renklendirebilirsiz...
Bu anlatınların objeyi çevresinden ayırmakla alakası yoktur ...
Bu mesajdan alıntı yap

HepBahar

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-08-2013 #5
teşekkür ederim bunları biliyorum ve uyguluyorum hatta "outline width" açılır menüsünden "none" seçeneğiylede amacıma ulaşabiliyorum. ama dediğim gibi bi kısayol kullanarak dolgu kısmıyla çemberi birbirinden ayırabiliyor ve bir yalın çember ve bir dolgulu çember olarak iki şekil elde edebiliyorduk. bunuda "shift" tuşuna tıklayak olması gerekiyor dolguyu tutup sürüklemek suretiyle yapıyorduk diye hatırlıyorum. tüm kombinasyonları denedim başaramadım. amacım bu kısayolu hatırlamak. tekrar teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 28-08-2013 #6
Sanırım dediğinizi anladım, şekile kenar çizgi kalınlığı verdikten sonra dış kenarı almak istiyorsunuz. Bunun için kullanacağınız kısayol: Ctrl+Shift+Q...
(Ben sürekli Hairline düşündüğüm için anlayamadım kusura bakmayın)
Bu mesajdan alıntı yap

HepBahar

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-08-2013 #7
işte budur. çok teşekkür ederim nasıl bi saplantıdan kurtuldum inanamazsınız. dimağınıza sağlık (:
Bu mesajdan alıntı yap