şekli kendi etrafında döndürme

Flash - şekli kendi etrafında döndürme Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar görüntüdeki flashı nasıl yapabilirim , ben fla sını inceledim mc içinde 1 den 30 a kadar 30 tane keyframe koymuş ve şekli tek tek döndermiş , lakin ...

Alt 05-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar görüntüdeki flashı nasıl yapabilirim , ben fla sını inceledim mc içinde 1 den 30 a kadar 30 tane keyframe koymuş ve şekli tek tek döndermiş , lakin bu döndermeyi nasıl yapacaz , free transformdan yapamadım ben.Yardımcı olursanız sevinirim.

http://img239.imageshack.us/my.php?image=sorrrrk9.swf

http://img239.imageshack.us/img239/2348/sorrrrk9.swf'
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

manifest isimli Üye şimdilik offline konumundadır

manifest

Grafiker / İstanbul

Alt 05-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
"3D swift" programını bul internetten, kur. çok basit bir program kısa sürede çözersin. Yaptığın 3 boyutlu nesneleri istediğin şekilde animasyona çevirip, swf formatında render edebilirsin. swf'yi de flash'ın içine import eder kullanırsın. Çok uğraşıp yılmayasın diye uyarayım: 3d swift'in son sürümünü (StandAlone V5) kullanmaya kalkma demo sürümü ve crack'lerinde render motoru çalışmıyor. V4 'ünü bul. İyi şanslar
Bu mesajdan alıntı yap
karmaskesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karmaskesi

Matbaacı / Bitlis

Alt 05-04-2008 #3
[quote=manifest;115807]"3D swift" programını bul internetten, kur. çok basit bir program kısa sürede çözersin. [quote=manifest;115807]"arkadaşın söyledigine katılıyorum Flash programını çok iyi kullanamıyorsan bencede en iyi yöntem bu. Flash programında yapmak istersen he dönüş karesini çizmen gerekir
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 05-04-2008 #4
[quote=karmaskesi;115829][quote=manifest;115807]"3D swift" programını bul internetten, kur. çok basit bir program kısa sürede çözersin.
"arkadaşın söyledigine katılıyorum Flash programını çok iyi kullanamıyorsan bencede en iyi yöntem bu. Flash programında yapmak istersen he dönüş karesini çizmen gerekir
Paket programlardan ziyade kendim birşeyler yapmak istiyorum.Yineden bilgiler için çok çok teşekkürler.
Burada dönüş karesi derken guide tekniginimi demek istediniz ?? Yardımcı olursanız sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 05-04-2008 #5
arkadaşlar swish2.0 ile animasyonlar yapıyorum ama bir türlü ses (kendi sesim veya farklı sesler, müzik vb..)ekleyemiyorum...yardımcı olur musunuz..
Bu mesajdan alıntı yap
manifest isimli Üye şimdilik offline konumundadır

manifest

Grafiker / İstanbul

Alt 09-04-2008 #6
Flash 2 boyutlu bir program olduğundan 3 boyutlu bir görüntü elde edebilmek için döndürme efekti vereceğin cismi her karede tek tek çizmelisin. Transform tool ile oynayarak cisme belli bir noktaya kadar derinlikli dönüyor görüntüsü(verdiğin örnekteki gibi) verebilirsin ama sonuç yine de tatmin edici olmaz çünkü çizdiğin şey 2 boyutlu istediğin görüntü 3 boyutlu. Tek tek çizmek de hem zor hem de dosya boyutunu şişiren bir işlemdir. swift 3d'yi de kullanmak istemiyorsun ki bence verdiğin örnek dosya yüksek ihtimalle swift'te yapılmış, o zaman papervision ile actionscript kullanarak 3d olaylarına bir göz at derim. Anladığım kadarıyla o da seni aşar.
Özetle ya tek tek her kareyi çizersin ya da yapamazsın.umarım yardımcı olmuştur
Bu mesajdan alıntı yap
efsunlu_kizz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efsunlu_kizz

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-04-2008 #7
acıkcası ne kadar uğrasırsan ugras bu çalısmayı flashta yapman zor çünkü arkadaslarında dedigi gibi üç boyutlu bir resim 3D programına denemelisin
Bu mesajdan alıntı yap
asit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asit

Webmaster / Ankara

Alt 11-04-2008 #8
bence swift ile dene bende de öyle bir sorun vardı en güzel swift ile çözülüyor eğer dışardan resimi nasıl atacağım diye düşünüyorsan resmi eps formatında export et swift açıyor eps yi kolay gelsin yada actionscript öğreneceksin
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
ekli, kendi, etrafnda, dndrme