selamlar bir tasarım sizce nasıl lütfen eksiklerimi söyler mizsiniz

Web Tasarımı - selamlar bir tasarım sizce nasıl lütfen eksiklerimi söyler mizsiniz Sponsorlu Bağlantılar not :tasarım ciddi değil deneme amaçlıdır.(yani kendimi geliştirme amaçlı)...

max1299 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

max1299

Webmaster / İstanbul

Alt 11-12-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

not :tasarım ciddi değil deneme amaçlıdır.(yani kendimi geliştirme amaçlı)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

max1299 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

max1299

Webmaster / İstanbul

son hali aşağıdadır

Alt 12-12-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar

hiç kimse cevap yazmıyor mu
Bu mesajdan alıntı yap

energy_explode

Misafir

Alt 12-12-2011 #3
içerik yerleşimi, vurgulama, menü ve font kullanımı hakkında kendini geliştirmelisin
Bu mesajdan alıntı yap
hasanizma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hasanizma

Grafiker / Malatya

Alt 13-12-2011 #4
kardeş font olmamış.renkleri daha dikkatli kullan ... iletişimin ana sayfada olması belki güzel bi fikir ama o kadar büyük bir alan ayırman gereksiz ... objeleri kullandığın pencereler zeminden zor ayırt ediliyor ... slide kısmını en alta koyman bence pek parlak bir fikir değil ... tasarımında çok sert çizgiler var ... logon koyu tonlardaysa zemin açık renkli olmalı ... gibiiii gibiii gibiii ... selamlar bir tasarım sizce nasıl lütfen eksiklerimi söyler mizsiniz ileride daha başarılı işler çıkaracağından hiç şüphem yok selamlar bir tasarım sizce nasıl lütfen eksiklerimi söyler mizsiniz vazgeçmeden kendini motive et ... hoşçakal
Bu mesajdan alıntı yap
Helenyx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Helenyx

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-12-2011 #5
web fontlarini kullanmaya ozen gostermelisin aksi halde yazilimci kulaklarini cinlatacaktir selamlar bir tasarım sizce nasıl lütfen eksiklerimi söyler mizsiniz
bunun disinda iletisim kutucugu daha ufak olabilir hatta beb derim ki yeni nesil tasarimlarda ki gibi kullan java ile acilan bir yer olarak planla selamlar bir tasarım sizce nasıl lütfen eksiklerimi söyler mizsiniz
"Urunlerimiz-Projelerimiz ve MEtodlarimiz" isimli butonlari alt kutucuk ile ayni boyutlarda yap aksi takdirde gorsel olarak duzensizlik oluyor.
Bu sekilde yapilan bir ana sayfada alt iceriklere girildiginde ne sekilde bir gosterim planliyorsun peki?
Bu mesajdan alıntı yap
KDR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

KDR

Grafiker / Sakarya

Alt 10-01-2012 #6
3 Tane şeyden bahsecedem.

1: Sitedeki Fontları her zaman minimize etmeyi dene ( tablolar dahil )
2: Bordür Kullanımı hakkında sert renkler değil yumuşak renkler seç
3: Temalarını çizgilerden ibaret yapma selamlar bir tasarım sizce nasıl lütfen eksiklerimi söyler mizsiniz

Ben böyle yapmaya çalışıyorum şansi görüşümdür. İşine yarayanları Dene

Sonradan dikkatimi çekti selamlar bir tasarım sizce nasıl lütfen eksiklerimi söyler mizsiniz Menülerde ki sıralamalara dikkat et

Örnek: Anasayfa - Kurumsal - Ürünlerimiz - Referanslar - İletişim

bu sıralandımanın bir standartı varmıdır bilmiyorum ama adım adım ilerlemek te

kullanıcının site üzerinde daha fazla durmasını sağlamış olursun
Bu mesajdan alıntı yap
mornatari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mornatari

Grafiker / İstanbul

Alt 10-01-2012 #7
Bence:
-Yukarda diğer arkadaşlar da demiş font. sade okunaklı ve olabildiğince web fontları seç. ariel,times, tahoma vs. vs. ...

-Site için estetik bir stil ve renk belirle kafanda. biraz ondan biraz bundan renk doldurunca daha iyi olmuyorselamlar bir tasarım sizce nasıl lütfen eksiklerimi söyler mizsiniz mesela menünü biraz sadeleştirebilirsin. logoda turuncu kahve falan var menüde mavi yeşil pembe, pazar yeri gibi.

- buna karşın sitenin ortası çok boş, ve çok sert çizgiler. yukardaki border yorumuna katılıyorum, bi de ek olarak bence eğer 2 stün yapacaksan eşit iki sütun yapma. sağdaki yada soldaki daha dar olabilir. simetri göz yorar unutma.

-meselasayfanın ortasını parçalara bölmek yerine gri olan kısımlarını bütü yapıp yatay bölümler arasına belli belirsiz kesik çizgi vs. atabilirsin. dikeyleri bölmene gerek yok bence zaten sütunlu yapı otomatik oalrak gözde ayırır.

-bi de grafik tasarımda bazı geleneksel kurallar vardır. genelde çok ekstrem bişey değilse oldukça işine yarar bunlar. bunlardan biri başlıkları olabildiğince sans(tırnaksız) fontlardan, paragrafları serif(tırnaklı) fontlardan seçmektir.
Bu mesajdan alıntı yap
djtornado isimli Üye şimdilik offline konumundadır

djtornado

Webmaster / Kütahya

Alt 19-03-2012 #8
renk uyumu dagınık uyumlu renkler kullanmaya dıkkat et kı dıkkat cekıcı olsun fark yaratsın.
Bu mesajdan alıntı yap
alicinki isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alicinki

Grafiker / Ankara

Alt 19-03-2012 #9
İnce işçilik zayıf. Hatırladığım kadarıyla diğer çalışmalarında da aynı şeyi söylemiştim.
Bu mesajdan alıntı yap