Selection Tool Problemi

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Selection Tool Problemi ...

Selection Tool Problemi
helldorado isimli Üye şimdilik offline konumundadır

helldorado

Grafiker / İstanbul

Selection Tool Problemi

Alt 20-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaslar illustratorde herhangi bir objeyi sectigimizde frame yani cerceve cikiyor ornegin ben bir .eps uzantili maskot buldum internetten ve bunun grubunu bozdum elips yani oval secili bolgeyide secsem kenarlik frameler cikiyor illustratorde yani soyle bakin..

Selection Tool Problemi

ben bir objeyi sectigim zaman o objenin kenarindaki frame yani cerceveleri kaybetmek istiyorum corel ve freehand'de biliyorsunuz bu cerceveler rotate yani cevirme esnasinda cikar..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 20-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
eğer illustrator programda mavi olan çerçeve kapatırsınız serbest bir küçültme, büyütme, rotate işi yapamazsınız.... benim tavsiyem o mavi çerçeveye alışmalısınız...

corel & freehand bu konuda farklı programlar.... eğer illustrator programda o özelik kapatırsınız obje üzerine ölçü değişimi yapamazsınız... anca size kutucuklara girerek ölçü değiştirebilirsiniz.. böylece çok zorlanıcaksınız..... corel ve freehand mavi kutucuk olmadan serbest br hareket yapabilirsiniz.. illustrator tamamen farklı.... alışmak başka bir şey değil
Bu mesajdan alıntı yap
helldorado isimli Üye şimdilik offline konumundadır

helldorado

Grafiker / İstanbul

Alt 21-06-2009 #3
peki ya nasıl kapatabilirim onu söylememişsiniz.?
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 21-06-2009 #4
Shift + Ctrl + B View - Hide Bounding Box
Bu mesajdan alıntı yap