şengöz baklava logo çalışmam

Logo Tasarımları - şengöz baklava logo çalışmam Sponsorlu Bağlantılar şengöz baklava logo çalışmam çalışmam onaylanmış olup şu an firmanın kutu ve kartvizitlerinde kullanılmaktadır:...

graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 05-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

şengöz baklava logo çalışmam çalışmam onaylanmış olup şu an firmanın kutu ve kartvizitlerinde kullanılmaktadır:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

bu logoyada bir yorum isterim

Alt 06-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
gece gece yorum okumak iyi oluyor
Bu mesajdan alıntı yap
selimArslanoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selimArslanoğlu

Grafiker / Elazığ

Alt 06-01-2010 #3
güzel olmuş emeğinize sağlık herhalde bunuda çok eskiden yapmıştınız.
sadece
1. bu bir logo mudur ? (bunu ukalalık olarak görmeyin)
2. neden ana logo tek renk düşünülmüş
3. (tüm mammüllerimiz tereyağlıdır) cümlesi neden logo stilinden uzak saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

teşekkürler

Alt 06-01-2010 #4
güzel olmuş emeğinize sağlık herhalde bunuda çok eskiden yapmıştınız.
sadece
1. bu bir logo mudur ? (bunu ukalalık olarak görmeyin)
2. neden ana logo tek renk düşünülmüş
3. (tüm mammüllerimiz tereyağlıdır) cümlesi neden logo stilinden uzak saygılarımla...
evet müşteri isteğine göre yapılmış bir logo yada logotype iki şekildede yorumlayabilirsiniz
ana logo tek renk düşünüldü çünkü bunlar poşet vb malzemede kullanılacak
tüm mamuller yazısı mahsus öyle yazıldı gereken yerde çıkarmak için
ayrıca bu logo çok eskiden çizilmedi şurada 5-6 aylık mevzusu var ve bir saatte ortaya çıkartılmış 5 tane logo dan seçildi ilk önce kalemle çizilip sonra bilgisayara aktardım teşekkürler yorumun için
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 06-01-2010 #5
Abim kusura bakmassan;

Açıkcası çalışma benim pek hoşuma gitmedi.. Çalışma tek renk olduğundan yeterince göz yoruyor ve algılatmayı geçiktiriyorken Baklava yazısının italic yazılması yazıyı tamamen yok etmiş.. Şengözün sadece çizgi kalınlığından oluşmasıysa çalışmayı daha çok basitleştirmiş.
Yani açıkcası beyaz kısmı kırmızı olsa ve bir dış çizgisi olmasa baklava yazısıda el yazısı yerine düz yazıyla yazılmış olsa göze daha hoş gelicektir ve algısı daha kolay olucaktır diye düşünüyorum. Emeğine sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
gizli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gizli

Sanat Yn. / Yurtdışı

Alt 06-01-2010 #6
Mustafa bey güzel çalışma elinize emeğinize sağlık kullanılacak yerlere göre gayet iyi ve sade olmuş sanırım burda maliyette düşünüldüğü için tek renk çalışılmış bunu baklava kutularında düşünüldüğünde hiçte göz yoracak bir logo değil hemde baklavacıya kurumsal şirket gibi logo yapılması mantıksız olur başarınızın devamını dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
larana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

larana

Grafiker / İstanbul

Alt 06-01-2010 #7
Akılda kalıcı ve bir baklavacı için gayet uygun ve sade bir çalışma olmuş.

Emeğe saygılar....
Bu mesajdan alıntı yap

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

teşekkürler arkadaşlar

Alt 06-01-2010 #8
Abim kusura bakmassan;

Açıkcası çalışma benim pek hoşuma gitmedi.. Çalışma tek renk olduğundan yeterince göz yoruyor ve algılatmayı geçiktiriyorken Baklava yazısının italic yazılması yazıyı tamamen yok etmiş.. Şengözün sadece çizgi kalınlığından oluşmasıysa çalışmayı daha çok basitleştirmiş.
Yani açıkcası beyaz kısmı kırmızı olsa ve bir dış çizgisi olmasa baklava yazısıda el yazısı yerine düz yazıyla yazılmış olsa göze daha hoş gelicektir ve algısı daha kolay olucaktır diye düşünüyorum. Emeğine sağlık.
kutularda bu renkler dış çizgi kırmızı iç kısım kabartma yaldız her fikre saygımız var kedi buradaki amaç herkesin görüpde unutmayacağı bir çalışma idi müşterilerden gelen tepkilerde çok iyi bu konuda eski logodan daha güzel ve daha akılda kalıcı olmuş diyorlar
Mustafa bey güzel çalışma elinize emeğinize sağlık kullanılacak yerlere göre gayet iyi ve sade olmuş sanırım burda maliyette düşünüldüğü için tek renk çalışılmış bunu baklava kutularında düşünüldüğünde hiçte göz yoracak bir logo değil hemde baklavacıya kurumsal şirket gibi logo yapılması mantıksız olur başarınızın devamını dilerim.
maliyet düşüncesinden ziyade daha akılda kalması ve renkler herkesin aklında daha kolay kalıyor kırmızı ve beyaz kutularda bunun şekli dış kırmızı içerisi altın yaldız kabartma olark kullanılıyor
Akılda kalıcı ve bir baklavacı için gayet uygun ve sade bir çalışma olmuş.

Emeğe saygılar....
teşekkürler larana amaç oydu zaten teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 06-01-2010 #9
kutularda bu renkler dış çizgi kırmızı iç kısım kabartma yaldız her fikre saygımız var kedi buradaki amaç herkesin görüpde unutmayacağı bir çalışma idi müşterilerden gelen tepkilerde çok iyi bu konuda eski logodan daha güzel ve daha akılda kalıcı olmuş diyorlar
Tek renk akılda kalıcılığı nasıl sağlıyor ki bunu anlamadım.. :S Amaç akılda kalırlığını sağlamaksa okunup - okunurluğuyla farklı bir özelliğe sahip olması gerekmez mi ? ..Anlamıyorum gerçekten şengöz baklava logo çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
larana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

larana

Grafiker / İstanbul

Alt 06-01-2010 #10
Tek renk akılda kalıcılığı nasıl sağlıyor ki bunu anlamadım.. :S Amaç akılda kalırlığını sağlamaksa okunup - okunurluğuyla farklı bir özelliğe sahip olması gerekmez mi ? ..Anlamıyorum gerçekten şengöz baklava logo çalışmam
Bir logonun akılda kalıcılığını sağlamak için birden fazla renk kullanmanıza gerek yoktur. Hatta ünlü markaları bir düşünün çoğunu tek bir renkle hatırlarız. bu logoda belli bir yazım tarzı var bir stili var. Dolayısıyla akılda kalıcı olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları