Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam...

Karakalem - Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam... ...

child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 02-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlarınız benim için çok değerli. :angel:
Gelişmeme çok büyük katkı sağlayacağınızdan şüphem yok. Yorumlayan herkese şimdiden teşekkür ederim. :utann:

Not: Tarama olduğu için, bazı yerlerinde bozukluklar var. Kusuruma bakmayın. Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam...

Çalışmamın orijinal hali:

Ve basit bir Photoshop filtresi uyguladığım bir diğer hali:

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N.design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N.design(32)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
eleştirmek haddime değil Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam... ama bir önceki çizim e göre ilerleme var bence üzerinde biraz daha çalışmalısın çizimleriniz kaşı gözü ortaya çıktı diye sunuma geçme... yola devam emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 02-04-2010 #3
eleştirmek haddime değil Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam... ama bir önceki çizim e göre ilerleme var bence üzerinde biraz daha çalışmalısın çizimleriniz kaşı gözü ortaya çıktı diye sunuma geçme... yola devam emeğine sağlık
Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam... Teşekkür ederim Burak. Güzel yüreğin ve yorumun için. :angel:

Bu mesajdan alıntı yap
kurbaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kurbaa(29)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 02-04-2010 #4
:surprised::surprised:child_play cook hoş olmuş çizimin...
Yorum yapmak hattime değil benimde ama bir ricam olacak, Kalemi kağıda sürerken yaptığın basıncı biraz düşürsen? Denemem o ki o çizgileri daha az görsek?
Kızın dudağının üstünde de bir problem var sanırım, zikzaklar oluşmuş...

Daha da geliştirirsin umarım...

Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Agalloch isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Agalloch(30)

Ressam / İstanbul

Alt 02-04-2010 #5
ever arkadaşlarında dediği gibi ilerleme var tonlamada tersine çalıştıgında farkı görebilirsin yani su anki resmi örnek verirsem saçları koyu bir tonda yapıp yüz cehresini acık tende tabi yüzün iç kısımlarında geçişli tonlarda göz,burun,dudak gibi bölgeleri koyu tona yakın calısabilirsin çalışmaya devam et herkes böyle başladı ve devam edicek Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam... Başarılar dilerim
Bu mesajdan alıntı yap
a.g.s.l isimli Üye şimdilik offline konumundadır

a.g.s.l

Öğrenci (Grafik) / Samsun

Alt 02-04-2010 #6
Kesinlikle ilerleme var.Tonlamalardan ziyade bence bırazcık ayrıntıya önem vermekte
gerekiyor.buda zamanla olucak ve gelişicek zaten ben çok begendim..
Emeğine sağlık mustafa, gerçekten yürekten kutluyorum seni Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam...
Başarıların daim olsun.EMEĞİNE sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 03-04-2010 #7
:surprised::surprised:child_play cook hoş olmuş çizimin...
Yorum yapmak hattime değil benimde ama bir ricam olacak, Kalemi kağıda sürerken yaptığın basıncı biraz düşürsen? Denemem o ki o çizgileri daha az görsek?
Kızın dudağının üstünde de bir problem var sanırım, zikzaklar oluşmuş...

Daha da geliştirirsin umarım...

Kolay gelsin...
Yine canım kurbiş :giggle: diyesim gelen yorumlarından birisini yapmışsın. :giggle: Teşekkür ederim yorumun için. Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam...
Kalemin kağıda yaptığı basıncı düşünmekten ziyade, kalemi değiştirmem gerek sanırım. :giggle: Zira; bkz.:
Normal "bildiğin kurşun kalem" kullanıyorum (Ha! Bir de kalitesizinden yalnız :giggleSeni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam....
Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam... Şaka bir yana; gerçekten haklısın... Yüz hatları çok keskin oluyor; "o çizgileri daha az görsek?"ten kastın bu hatlar sanırım. Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam... (Pek anlamıyorum da :giggleSeni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam...
Bu aralar yoğunum! :S O yüzden bu çizim konusuna ağırlık veremedim; ama bundan sonraki çalışmamda hepinizi şaşırtmaya kararlıyım, istekli ve azimliyim. =) =) Bu çalışmayı çok özenli yapacağım çünkü. Belki 1 ay, belki 2 ay sonra tamamlanacak; ama çok uğraşacağım çooook. Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam...

Tekrar teşekkürler canım kurbiş. :angel: Güzel yüreğin, yapıcı yorumların ve varlığın için. İyi ki varsın. Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam...arty:

ever arkadaşlarında dediği gibi ilerleme var tonlamada tersine çalıştıgında farkı görebilirsin yani su anki resmi örnek verirsem saçları koyu bir tonda yapıp yüz cehresini acık tende tabi yüzün iç kısımlarında geçişli tonlarda göz,burun,dudak gibi bölgeleri koyu tona yakın calısabilirsin çalışmaya devam et herkes böyle başladı ve devam edicek Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam... Başarılar dilerim
Hımmm... Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam... Sizin gibi ustalardan "Evet, ilerleme var." gibi ifadeler duymak; inanın beni çok mutlu etti. Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam...

Sanıyorum anladım dediğinizi. Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam... Ben gölgelendirmeyi pek yapamıyorum. :S Ama dediğinizi (geçişleri koyu tonlara yakın) bir sonraki çalışmamda yapacağım. :angel: Bunu daha önceden neden düşünemedim bilmiyorum. :utann: Demek ki bir "usta"nın söylemesi gerekiyormuş. Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam...arty:
Teşekkür ederim Agalloch. Yardımlarınız için ne kadar teşekkür etsem az. :angel: İyi ki varsınız. Durmak yok, ileri. :smile:

Kesinlikle ilerleme var.Tonlamalardan ziyade bence bırazcık ayrıntıya önem vermekte
gerekiyor.buda zamanla olucak ve gelişicek zaten ben çok begendim..
Emeğine sağlık mustafa, gerçekten yürekten kutluyorum seni Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam...
Başarıların daim olsun.EMEĞİNE sağlık.
Teşekkür ederim Sinem. Gerçekten "bir milimetre" dahi olsa, ilerleme kaydettiğimi sizin gibi ustalardan duymak, beni ne kadar teşvik ediyor bilemezsiniz. :angel:

Ayrıntılar... Evet! Sanıyorum ki bütün çalışma o ayrıntılarda gizli. Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam... Ama zamanla başaracağım inşallah bunu. Yeni bir çalışma yapacağım ve inşallah hepinizi şaşırtacağım. Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam... Bir-iki ay sürse de güzel olacak, inanıyorum buna. Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam...

Beğeniniz için teşekkür ederim Sinem. Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam... Her ne kadar ben beğenmesem de. :giggle:
(Aslında bana göre çok çok güzel de! :giggleSeni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam... Kendimden daha iyisini beklerdim. Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam... Neyse... Başaracağım inşallah. =)

Bu mesajdan alıntı yap
PrcDark isimli Üye şimdilik offline konumundadır

PrcDark

Bilg. Teknikeri / Diyarbakır

Alt 03-04-2010 #8
Ellerine sağlık child_play
Umarım yaptığın bu iş'te emin adımlarla ilerlersin.
Bu konuda yorum veya eleştri yapacak konumda olmadığımdan sadece başarı dileklerimi sunuyorum. saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 03-04-2010 #9
Emeğinize ve azminize sağlık. Bildiklerimi izniniz ile aktarmak isterim.
- Desenlerde özellikle portre çizimlerinde dikkat etmemiz gereken unsurlardan biri çizgilerdir. Deneme çizgileriniz muhakak olmalı. Bu doğru çizgiyi bulmanız açısından sizi çok yarar sağlayacaktır.
- Oran ve orantı unsurunu dikkate alırken yardımcı çizgi dediğimiz çizgilerden faydalanırsanız ölçüde fazla sapma olmayacaktır.
- Çizgilerinizi yemeyin. Yani çok bastırıp onları kaybetmeyin ki göze katı gelmesin.
- Kafa duruş pozisyonunu temele oturttuktan sonra gölgeleme dediğimiz olay ile boyutlandırmaya gideriz ki size tavsiyem şu aşamada bunlara girmeyin ve eskiz çalışın.
- Bir bütünden ziyade bir eskiz defterinize ayrı ayrı organlar üzerinde oynama yaparak çizerseniz bu bütüne ziyade daha etkili olacaktır.

Başarılar.
Bu mesajdan alıntı yap
damla1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

damla1(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-04-2010 #10
İrem'e katılıyorum emeğine sağlık aşağıdaki linkte sana faydalı olucak bilgiler bulabilirsin.
Çizim Teknikleri
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları