Senin Rengin SİYAH ? / Blueden

Türk Edebiyatı - Senin Rengin SİYAH ? / Blueden ...

blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 22-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

[COLOR="Black"][COLOR="Teal"]Bazen[/COLOR]; aydede ile oturup, kendi gezegenimden yıldızları izliyorum.
Ne kadar parlak meğer, o kadar çok ki aslında...ama bana en yakın yıldızlar daha fazla ışık saçıyor.Her nevi parıltıları gözlerimi kamaştırıp, acıtsada bazen; seçiyorum içlerinden yüreğime en çabuk ulaşan ışıkları...ve diyorum güneşim yok ama, yüreğimi ışıldatıcak ışıklarım var.Ay dede yolculuga çıkarıyor beni; kapkaranlık gittiğim yerler, ama ben korkmuyorum.Çünkü yüreğimde taşıdıgım ışıklar var.Bazen söndügünü hissetsemde, gündüz gölgem olarak çıkıyorlar karşıma.Koşuyorum, uzaklaşıyorum oradan...gölgelerim beni bırakmıyor ve o bana ağırlık yapmak yerine, fazla yükümü taşıyor...Ağlarsam kim silecek gözyaşımı, kim yazmış alınyazımı; yüreğime yazıyorum, her yaşanılan anı...başka söz gelmiyor artık dilime, benimle büyüyor yazdıgım her kelime...
[/COLOR]

• Sen hiç elinde kalem tutamayacak kadar güçsüz oldun mu, hiç tuşlara basamayacak kadar güçsüz…? Yüreğinde volkanlar patlarken bilmemek duygusunu yaşadın mı…hayat ile bağın koptudugunu bu kadar yakın hissetindin mi…? Hissedemiyorsun artık, düşünemiyorsun…mantıgın duruyor...Gerçeklerden uzaklaşıyorsun… Sahte, dünya da sahte mutluluklar, maskeli yüzler var…AŞK acı çektirirmiş…ne kadar da yalan…insan sevgiliye aşık olmaz ki…onu hayata baglayan şeydir sevgi…
En büyük sevgide dostluktur, kardeşliktir…insan kardeşini sevemez bazen…seçemez çünkü…[COLOR="Silver"]Kardeş zorunlu arkadaş, arkadaş seçilmiş kardeştir...[/COLOR]Ben kardeşimi seçmişim, onu kendimden daha çok sevmişim…çünkü sevebilmek kelimesini heceleyip özümleyebilmişim…ve kaybettiğimi silmek kelimesini duydugumda anladım.
Dedim silmek o kadar kolay mı… yaşanmışlıkları bu kadar kolay silebilir misin…evet silersin, ya onunla geçirdiğin zaman aklından çıkabilir mi…yaşadıgın olaylar, aynı şeyleri yaşadıgında hiç mi aklına gelmicek…hiç mi yaşadıgın her nesne de hatırlayamıcaksın…silmek kolaydır…ama YANLIŞLAR silinir, DOĞRULAR değil…o madem doğru neden diliyorsun, demek ki kendi yerine koyuyorsun, o zaman o senin YANLIŞ’ ın değil mi…yerine yenilerini yazabilirmisin, yazarsın...ama unutma ki ilk tadı alamazsın...İlk kadar gerçek olamazsın...

• Acı insanı olgunlaştırırır, çok doğru bir söz…Ama olgun olmak da zor.Kaldırdıgın yük daha fazla oluyor, yaşadıklarında ona göre…Her insan hata yapar, hata yapmakta erdemdir…hataları kabullenmekte..çünkü hatalar yine benim dedigimiz hatalar…önünde kocaman yıllar var…belki de hiç bilemeyecegimiz saniyeler…zaman çok çabuk geçiyor…inatçı benliğim, senin yerine koyuyor kendini, unutuyor çoğu zaman bendini...Güçsüzken güçlü görünmek güçlü olmaktan daha zor...

[COLOR="Silver"]Dost' um seni kaybetmedim, kaybetmicem de...sen üzülme diye farkında olmadan üzmüşüm, ama sen olmadan daha çok üzülürüm...bilirim ki ben üzülürsem sen de üzülürsün.[/COLOR]

[COLOR="DeepSkyBlue"]Blueden[/COLOR] defterinden / dostluga [COLOR="DarkOrange"] ayırdıgı EN GÜZEL sayfa...[/COLOR]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 22-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Paylaşımın İçin Çok Tşk. Senin Rengin SİYAH ? / Blueden
Bu mesajdan alıntı yap
filizdmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filizdmr

Ressam / Kocaeli

Alt 22-05-2009 #3
Sen hiç elinde kalem tutamayacak kadar güçsüz oldun mu, hiç tuşlara basamayacak kadar güçsüz…? Yüreğinde volkanlar patlarken bilmemek duygusunu yaşadın mı…hayat ile bağın koptudugunu bu kadar yakın hissetindin mi…? Hissedemiyorsun artık, düşünemiyorsun…mantıgın duruyor...Gerçeklerden uzaklaşıyorsun… Sahte, dünya da sahte mutluluklar, maskeli yüzler var…AŞK acı çektirirmiş…ne kadar da yalan…insan sevgiliye aşık olmaz ki…onu hayata baglayan şeydir sevgi…

Kimi zaman güçsüz olur insan kalem bile ağır gelir hele kaleme döküp içindeki gerçeklerle yüzleşmek daha acı verir kendinden bile kaçırmaya çalıştığın gerçekler,hayat telaşı içinde koşuşturup duruyoruz maddi manevi neyimiz var neyimiz yok kavgasında bilmiyoruzki en önemlisi tek bir şey o olmadığı zaman ne sevgi ne maddi manevi hiçbişey kalmıyor kaldırıp atılıyor rafa ne elindeki para pul nede yüreğindeki sevgi yetmiyor bazen istediklerimizi gerçekleştirmeye,yanındakinin ve zamanın değerini bil, çıkılmaz sandığın yollar bazen ummadığın bir şekilde ışığa kavuşur bunu dile güzel bak herşeye gerekirse gölgesi ol, yüzü asık güçsüz gölgesi değil, neşeli gülümseten güçlü gölgesi ol..
Bu mesajdan alıntı yap

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 22-05-2009 #4
Sen hiç elinde kalem tutamayacak kadar güçsüz oldun mu, hiç tuşlara basamayacak kadar güçsüz…? Yüreğinde volkanlar patlarken bilmemek duygusunu yaşadın mı…hayat ile bağın koptudugunu bu kadar yakın hissetindin mi…? Hissedemiyorsun artık, düşünemiyorsun…mantıgın duruyor...Gerçeklerden uzaklaşıyorsun… Sahte, dünya da sahte mutluluklar, maskeli yüzler var…AŞK acı çektirirmiş…ne kadar da yalan…insan sevgiliye aşık olmaz ki…onu hayata baglayan şeydir sevgi…

Kimi zaman güçsüz olur insan kalem bile ağır gelir hele kaleme döküp içindeki gerçeklerle yüzleşmek daha acı verir kendinden bile kaçırmaya çalıştığın gerçekler,hayat telaşı içinde koşuşturup duruyoruz maddi manevi neyimiz var neyimiz yok kavgasında bilmiyoruzki en önemlisi tek bir şey o olmadığı zaman ne sevgi ne maddi manevi hiçbişey kalmıyor kaldırıp atılıyor rafa ne elindeki para pul nede yüreğindeki sevgi yetmiyor bazen istediklerimizi gerçekleştirmeye,yanındakinin ve zamanın değerini bil, çıkılmaz sandığın yollar bazen ummadığın bir şekilde ışığa kavuşur bunu dile güzel bak herşeye gerekirse gölgesi ol, yüzü asık güçsüz gölgesi değil, neşeli gülümseten güçlü gölgesi ol..
Bir blueden sözü der ki:..."iyi olmaya çalışma iyi ol...çünkü iyi olmak için çok sebebin var "...Senin Rengin SİYAH ? / Blueden
Teşekkür ederim canım.

Paylaşımın İçin Çok Tşk. Senin Rengin SİYAH ? / Blueden
Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
ZUCKER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZUCKER

Grafiker / Samsun

Alt 22-05-2009 #5
canım benim o defterin arasında ne güzel cümleler saklıymış meğer...yüreğini gördüğüm ender insanlardansın...olmayan kızkardeşim gibisin ama zorunlu olanından değil...Senin Rengin SİYAH ? / Blueden ne zor bulunur bir dost nekadar zordur birine ayna misali bakabilmek...o artık senin en güzel yönlerin en kötü huyların en gerçek gözyaşındır... ağlamak için bir omuza ihtiyaç varmıdır çoğu yok der belki ama vardır canım...kendiyle konuşurya hani insan, yazarya hani saatlerce sonra okur ve kendine ağlarya...bitti sanar oysa kandırır kendini, karşısında bir dost olsa sıkıca sarılır ve yanağından süzülen yaşlar artık tek kişiye ait olmaz...paylaştıkca azaltılır birbirlerini acıları...paylaştıkça çoğalır sevgileri...aşk 3 günlük dostlukalr ömürlüktür...giden aşkın arkasından amannnn unuturum dersin..ama dostun giderse bunu kendine bile itiraf edemezsin...kalbi güzelkardeşim benim... çok sevdim yazını...kaleminden nede güzel geçmiş satırlara...iki damla aktı şimdi gözümden benimde kalbime...biri senin yazına biride yitirdiğim can dostlarıma...
Bu mesajdan alıntı yap

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 22-05-2009 #6
canım benim o defterin arasında ne güzel cümleler saklıymış meğer...yüreğini gördüğüm ender insanlardansın...olmayan kızkardeşim gibisin ama zorunlu olanından değil...Senin Rengin SİYAH ? / Blueden ne zor bulunur bir dost nekadar zordur birine ayna misali bakabilmek...o artık senin en güzel yönlerin en kötü huyların en gerçek gözyaşındır... ağlamak için bir omuza ihtiyaç varmıdır çoğu yok der belki ama vardır canım...kendiyle konuşurya hani insan, yazarya hani saatlerce sonra okur ve kendine ağlarya...bitti sanar oysa kandırır kendini, karşısında bir dost olsa sıkıca sarılır ve yanağından süzülen yaşlar artık tek kişiye ait olmaz...paylaştıkca azaltılır birbirlerini acıları...paylaştıkça çoğalır sevgileri...aşk 3 günlük dostlukalr ömürlüktür...giden aşkın arkasından amannnn unuturum dersin..ama dostun giderse bunu kendine bile itiraf edemezsin...kalbi güzelkardeşim benim... çok sevdim yazını...kaleminden nede güzel geçmiş satırlara...iki damla aktı şimdi gözümden benimde kalbime...biri senin yazına biride yitirdiğim can dostlarıma...
4 damla oldu...
Sen de benim olmayan ablam gibisin Senin Rengin SİYAH ? / Blueden biliyorsun... canım, arkadaşlık kolay bulunur ama dostluk ve kardeşlik o kadar kolay değil...kaç tane dostum diyebildigimiz dostugumuz var ki...üzülme sen, akmasın yaş...:/ şimdi dost acısını sende benim kadar biliyorsun, beni anlıyorsun...ama BİZ KAYBETMEDİK...aksine tekrar kazandık...en güzelide kelimelere anlatması, çünkü sadece o anlıyor seni...sanki yüreğini boşaltmışcasına rahatlıyorsun...hımm..birde seni anlayanların varsa...Senin Rengin SİYAH ? / Blueden

Teşekkür ederim ablam...
Bu mesajdan alıntı yap
wwaslıww isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wwaslıww

Öğrenci (Diğer) / Çankırı

Alt 22-05-2009 #7
Kardeş zorunlu arkadaş, arkadaş seçilmiş kardeştir...
çok güzel...yüreğine sağlık canım benim
ayrıca bizimle paylaşıtığın için de teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 22-05-2009 #8
çok güzel...yüreğine sağlık canım benim
ayrıca bizimle paylaştığın için de teşekkürler
Hayatımda değer verdigim 3 söz vardır...3' ü de imzam da mevcut...ve en değer verdigim SÖZ' üm.
Teşekkürler canım Senin Rengin SİYAH ? / Blueden
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 22-05-2009 #9
Kaleminize, kaleminizi yürüten yüreğinize sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 22-05-2009 #10
Çok güzeldi canım teşekkürler bizimlede paylaştığın için yüreğine sağlık çok güzel
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
dostluk-gerçek-siyah