seramik okumak nasıl bir fikir?

Seramik - seramik okumak nasıl bir fikir? Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaslar ben bu sene liseden mezun olucagım okulla beraber çizim kursunada gidiyorum çizimlerde hocamın dedigine göre iyi gitmekte ama bir sorun var ben bölüm olarak ne okuyacagımı ...

Alt 09-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaslar ben bu sene liseden mezun olucagım okulla beraber çizim kursunada gidiyorum çizimlerde hocamın dedigine göre iyi gitmekte ama bir sorun var ben bölüm olarak ne okuyacagımı kestiremiyorum grafige yatkın oldugumu bilgisayarla aram iyi oldugundan soylemekteler ama ben karar verememekteyim burdaki yorumları okudugumda bana yardım edebilecek bir cok insan oldugunu anladım umarım yardımcı olursunuz şimdiden saolun....:hmm2:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 17-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bende bilmiyordum bak.Eğer bi çalışman olursa yaz banada faydan olur seramik okumak nasıl bir fikir? Yazının devamı gelmesi dileğiyle.Paylaşım için Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 18-02-2008 #3
önce sektörü tanımanı tavsiye ederim.seramiğin tarzına yön vermek kolay değil.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 19-02-2008 #4
önerileriniz için cok saolunn çalışmalarımı yuklerim resim dalında olsada sizlerden yardım almak isterim herzaman
Bu mesajdan alıntı yap
cyclist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cyclist

Öğrenci (Grafik) / Kütahya

Alt 31-03-2008 #5
merhaba arkadaşım bende seramik düşünüyorum.kütahyalıyım hem şehrim hemde yeteneklerim açısında iyi bir seçim olacağını düşünüyorum.belkide aynı sınıfa falan düşermişiz
Bu mesajdan alıntı yap
ogn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ogn

Öğrenci (Diğer) / Denizli

Alt 23-04-2008 #6
merhaba arkadaslar ben bu sene liseden mezun olucagım okulla beraber çizim kursunada gidiyorum çizimlerde hocamın dedigine göre iyi gitmekte ama bir sorun var ben bölüm olarak ne okuyacagımı kestiremiyorum grafige yatkın oldugumu bilgisayarla aram iyi oldugundan soylemekteler ama ben karar verememekteyim burdaki yorumları okudugumda bana yardım edebilecek bir cok insan oldugunu anladım umarım yardımcı olursunuz şimdiden saolun....:hmm2:
ben bir gsf seramik bölümü öğrencisi olarak görüşümü belirteyim...

1) bu bölüme başlarken seramiği çok iyi tanımak ve bir bilgi birikimine sahip olmak gerekir
2) disiplinli ve düzenli çalışma kabiliyeti önemli
3) tasarım gücü çok çok önemli
4) ama en önemlisi seramiği sevmek, ve nasıl sevdiklerimize değer verip, bazen onlar için çok zor fedakarlıklara kalkışıyorsak; aynı şekilde bu bölümün zorlukları ile mücade edip, öğrendiğimiz herşeyi değerli kılmamız gerekecek...
Bu mesajdan alıntı yap
mukobircan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mukobircan

Baskıcı / İstanbul

Alt 14-05-2008 #7
selam birader....ben marmara g.s.f. seramik mezunuyum... aslında ..zevkli iş ..plastik sanatlar alanında ..çizdigin bir tasarımı 3 boyutlu olarak çamur malzemeyle öalışıyorsun..
şimdilerde bilgisayarlarda var.. 3d programlarda veya grafik programlarında cizersin 3 yönden tasarımını ..cıktı alırsın... sonra başlarsın çamur çalışmasına....ama işin zor kısmı...pişirmesi ve dahasonra sır olarak pişirilmesi ..yani kısaca bölüm uğşaş olarak ağır ve zahmetli bir bölüm seramik...hem sonra piyasada atölye açarsan endüstriyel..olarak çalışmak zor..ama artistik seramiktem mezun olursan son sınıfta....sanat ağırlıklı çalışabilirsin...fakat atölye ...fırın..kira ....zor işler ..yaptıgın işi kolununn altına alıp gşdşp evdedevam ederim gibi bir imkanın yok.... düşün derim.. kolay gelsim...

mukobircan
Bu mesajdan alıntı yap
adrian06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

adrian06

Grafiker / Eskişehir

Alt 18-06-2008 #8
bende bir seramik mezunu olarak seramik okumanı pek tavsiye etmem. Arkadaşlarında dediği gibi seramik gerçekten hayal gücü ve sabır isteyen bir iş.
Bu mesajdan alıntı yap
turkishdesigner isimli Üye şimdilik offline konumundadır

turkishdesigner

Grafiker / Bursa

Alt 04-07-2008 #9
ben cam - seramik mezunuyum üniversiteden çok zor bi bölüm sadece el emeği sabır ve iyi çizim yapmak yetmiyor bu seramiğin birde teknolojisi var bi dunya kimyasalla ugrasıosun hammaddeler filan tawsiyem iyice arastır ben isteyerek gitmedim ama mezun olalı bi hafta ya oldu ya olmadı tavsiyem ii düşün cok zahmetli ve agır bi bölüm hele ki lisede grafik okumuş bi insan olarak sölüorum seramik işi biraz amelelik gibiseramik okumak nasıl bir fikir?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 27-07-2008 #10
arkadaşım bence hiç düşünme seramik ögretmenligi felan diyede bölüm var ama ögretmen geregi yok atama felan olmuyor kendim yaparım diyosan maliyetin altından kalkarmısın bilemem benim tavsiyem düşünmemen ortada kalırsın okul bitince emeklerin boşa gider...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
bir, fikir, nasil, okumak, seramik, yardm edin