Serbest bir çizimin içini nasıl renk ile doldurabilirim?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Serbest bir çizimin içini nasıl renk ile doldurabilirim? Sponsorlu Bağlantılar Serbest bir çizimin içini nasıl renk ile doldurabilirim? CorelDraw'da yeniyim ve serbest bir şekil çizmem gerekli, dalgalı bir şekil. Bu şeklin içini nasıl dolduracağımı bulamadım? Aşağıdaki Şekilde olduğu ...

nursinsasmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nursinsasmaz

Webmaster / Elazığ

ünlem

Alt 04-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

CorelDraw'da yeniyim ve serbest bir şekil çizmem gerekli, dalgalı bir şekil.

Bu şeklin içini nasıl dolduracağımı bulamadım?

Aşağıdaki Şekilde olduğu gibidir?

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 04-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Defualt ayarlarını baz alarak anlatmak gerekirse çizmis olduğunuz obje seçili iken sağ taraftaki renk paletinden istediğiniz renkleri seçebilirsiniz İpucu; bir renge basılı tutarsanız o renge ait scala açılır ordanda farklı tonlama yapabilirsiniz. Eğer ben sağ tarafta renk paleti görmüyorum diyorsanız,
Windows açılır menüsü altındaki Color Palettes menüsünden istediğiniz renk paletini seçebilirsiniz (CMYK öneririm)
Bu mesajdan alıntı yap
selimbabat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 15-06-2012 #3
İçini dolduramıyorsan %90 açık uç var demektir.
Üstadım işin mantığı şudur: delik bir bardağı ne kadar doldurursan doldur o boşalır.
Örnek mizahi olabilir ama konuyu aydınlatacağını düşünüyorum. Çizmiş olduğun nesnenin bir noktasında açıklık olmalı onu bulup kapatmalısın.
Nesnede 7 adet nokta bulunuyor bunlara yaklaş ve açık olmadıklarından emin ol.
Açık ise shape tool ile birleştirmek istediğin noktayı tut ve ötekinin üzerine bırak birleşecektir.
Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
nursinsasmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nursinsasmaz

Webmaster / Elazığ

Alt 18-06-2012 #4
çok teşekkürler, asıl problemi buldum.. aslında asıl problemimi buldum.

Nasıl bir iş ise - ki sanırım ayarlarıyla çok oynadım - kapadım açtım sonra denedim ve hiç birşey yapmama gerek kalmadan @Olsinwe'ın dediği gibi doldu içi... hayretler içinde kalmıştım.. verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.. ama corelDraw her yiğidin harcı değil photoshop la devam.. Serbest bir çizimin içini nasıl renk ile doldurabilirim? Serbest bir çizimin içini nasıl renk ile doldurabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap