Serçe ilk çalışmam (berbat oldu :( )

Deneme Çalışmalar - Serçe ilk çalışmam (berbat oldu :( ) Sponsorlu Bağlantılar bu illustratordeki ilk fırça izim. sizinkileri görünce bnmki ilkokulda resim dersinde çizilmiş gibi duruyor ama yinede yayınlamak istedim uke: bu arada illustrator dersleri falan varsa yazarsanız sevinirm 2 ...

huseyin67 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

huseyin67

Öğrenci (Diğer) / Zonguldak

Alt 08-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bu illustratordeki ilk fırça izim. sizinkileri görünce bnmki ilkokulda resim dersinde çizilmiş gibi duruyor ama yinede yayınlamak istedim Serçe ilk çalışmam (berbat oldu :( )uke:
bu arada illustrator dersleri falan varsa yazarsanız sevinirm 2 gündür arıyorum ama anlayabilecegim dilde bi vidyo bulamadım.
bide yaklaşık yarım saatte falan yaptım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 08-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
illustrator mu? illustrasyon mu?

sıkça karıştırdığınız kelimeler...

illlustrator - vektorel tabanlı program

illustrasyon - çizim... eskiz üzerine renklendirme işlemi

illustrasyonlar tek bir fırça ile olmuyor, 5 dk zamanı almıyor. garçekten güzel işler haftalar, ayşar zamanı alabiliyor... illustrasyon için phoroshop programdaki tüm araçlar aktiv oluyor...

illustrasyon videolar var ama pek ders olarak sayilmaz... çünkü hangi araç kullandığı o an göstermiyor... hızlı çekim yapınca işler çok çabuk biteceği zanediyorsunuz...

illustrasyon yapmak için karakalem tekniği, gölge - ışık mantiği, daha neler neler bilmelisiniz.... kitapçilarda ya da internette bu soru ilgili gereken araştırma yapıp her şey bulabilirsiniz...

sizin yapmış olduğunuz çalışma illustrasyon değil - vektörel çizim....

hırs güzel bir şey, ama hırs yanına araştırma hırsınız olursa başarılı olabilirsiniz

iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
mawi06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mawi06

Grafiker / Ankara

Alt 08-08-2009 #3
ilk çalışma için gayet iyi.eline sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

huseyin67

Alt 08-08-2009 #4
anlattıklarınız için teşekkürler ben bunu illustrasyon sanıyordum. demekki daaaha cok arastırmam lazım. benim illustratorda yapmak istediğim aslında buydu illustrasyon deil ozaman. çünkü ne illustrasyonu yapacak malzemeye sahibim (tarayıcı,tablet) nede yeteneğe, kağıt üzerine bi çöpadam bile zor çizerim.ama zorlayıncada başarabiliyorum o ayrı Serçe ilk çalışmam (berbat oldu :( )

benim yapmak istediğim
http://img146.imageshack.us/img146/7...najoliebs8.jpg bu resimdeki gibi birşey (google den buldum)
bunu yapmak için ne tür bi araştırma yapmam gerekir onu dahi bilmiyorum. bu konuda bana biraz yardımcı olursanız sevinirim :S
iyi geceler
Bu mesajdan alıntı yap

huseyin67

Alt 08-08-2009 #5
bu arada illustrator da bi problemim var warp tool ile birsey yapmaya çalışıyorum ancak brush boyutunu büyütemedim bunun menüsü nerede acaba :S photoshop ta sağ tıklayınca gelirdi bunda oyle biseyde yok Serçe ilk çalışmam (berbat oldu :( )
Bu mesajdan alıntı yap