serigrafi klişe

Grafik Sözlük - serigrafi klişe Sponsorlu Bağlantılar serigrafi klişesi yapımı nasıl oluyor.bilgisi olan paylaşır mı?:sad:...

serigrafi klişe

serigrafi klişe

Alt 30-07-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

serigrafi klişesi yapımı nasıl oluyor.bilgisi olan paylaşır mı?:sad:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

koral isimli Üye şimdilik offline konumundadır

koral

Grafiker / Bursa

Alt 09-08-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
dostum serigrafi klişe diye bişey yok kalıp hazırlanması klişe ile baskı sistemi tampon ve sıcak baskıda olur seigrafi de sana yardımcı olabilirm
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 09-08-2007 #3
yani benimde bildiğim kadarıyla klişeden kasıt kalıp olabilir.Bazen terimleri kafalarına göre değiştirirler ya insanlar onun gibi birşey. Aynı ofsette olduğu gibi burdada kalıp şekilerek iş basılır. Yanlış hatırlamıyorsam ofsetten tek farkı aydın gere ters değilde düz emisyon çıkış alınmasıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
Mehmet Kaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mehmet Kaya(49)

Grafiker / Mersin

Alt 11-02-2008 #4
dostum serigrafi klişe diye bişey yok kalıp hazırlanması klişe ile baskı sistemi tampon ve sıcak baskıda olur seigrafi de sana yardımcı olabilirm
Canım üstadım Koral;
Seninle burada karşılaşmak mesleğimiz adına en azından benim için sevindirici bir gelişme...

Üstadıma saygılar ola......

Mehmet Kaya
Bu mesajdan alıntı yap
paflok196 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

paflok196

Grafiker / İstanbul

Alt 22-02-2008 #5
serigraflarda ipek kalıplar kullanılır eleklerine göre dereceleri vardır (ayrıyetten baskı oturması açısından açılarıda vardır filmlerde ki gibi bundan bahsetmiyorum) boyanın cinsine basılan işin mukavemetine göre değişken elekler kullanılır bunların pozlama sürelerinden kullanılan emülsiyonun cinsine kadar her ayrıntı çok önemlidir. Ayrıyetten klişe de vardır ama serigraf ile ilgili değil mesela bobin klişeleri vardır cyrel klişe olanları vardır veya gofre için klişeler vardır bunlarda magnezyumdan yapılır genelde yani serigraf klişesi diye bir şey duymadım ama serigraf kalıpları ve çok çeşitli klişe (ismi taşıyan) çok farklı baskı türleri vardır. Açıklıyıcı oldu mu bilmiyorum serigrafi klişe
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
serigrafi kalibi hazirlama, klise yapimi, serigrafi klise