ses combine ve efekt için acil yardım?

Edius - ses combine ve efekt için acil yardım? Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar, ben yerel bir tv kanalında kurgu operatörüyüm, işe yeni başladım sayılır. Bu güne kadar kurguları sony vegas ve premiere ile yapıyordum artık ediusa geçtim ve ediusa geçince ...

machinistt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

machinistt

Öğrenci (Diğer) / Erzurum

Dosya23

Alt 21-09-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, ben yerel bir tv kanalında kurgu operatörüyüm, işe yeni başladım sayılır. Bu güne kadar kurguları sony vegas ve premiere ile yapıyordum artık ediusa geçtim ve ediusa geçince farkettim ki vegasta tam bir hammallığını yapıyormuşum kurgunun:tongueout: benim şöyle bir sorunum var,

Bana gelen haber videolarında bazen ses tek kanal geliyor yada ses stereo olduğu zaman sesi harmanlayıp tek kanala indiriyorum çünkü tv kanalın yayına verdiği ses mono, bunu da vegasta ses barına sağ tıklayıp channel>combine ile yapıyordum.

ediusta bunu nasıl yapabilirim? audio mixer de sesi left yada right yapmak dışında her iki kanalı nasıl birleştirebilirim?

2. ve en önemli sorum ediusta diğer programlarda olduğu gibi lens frame yada optical frames gibi program içinde mevcut efektler yokmu, ışık efekti veremiyor muyuz? plugin mi indirmem gerekiyor?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

AYDINS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AYDINS

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-09-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Audio efekten pan&pot atarsan tek kanalda iki sesi birleştirirsin, panpot atınca ayarlarını da yapman lazım.
Işık için video efekterinden color correction'dan ışığını açıp rengiyle oynayıp kontrastını ayarlayabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
XXxxXX34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

XXxxXX34

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 21-10-2012 #3
dostum ses kanalının üstüne gelip alt enter yap ses combine ve efekt için acil yardım?
Bu mesajdan alıntı yap